logo

POSBIYIK’TAN “BALKONLARDA BULUŞALIM” ÇAĞRISI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda müzik aracı üzerinden halkın bayramını kutlayacak. Saat 19.19’da balkonlarından ve pencerelerinden halkın katılımıyla hep birlikte İstiklal Marşı okunacak. Belediye hoparlörlerinden İstiklal Marşı tüm Ereğli’de yankılanacak.

Pandemi nedeniyle kısıtlı kutlamaların yapılacağı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Belediye Başkanı Halil Posbıyık müzik aracı üzerinden halkın bayramını kutlayacak. Akşam saat 19.19’da ise halkın balkon ve pencerelerden katılımıyla hep birlikte İstiklal Marşı okunacak.

Belediye Basın Bürosundan verilen bilgiye gör hazırlanan program şu şekilde:

  • Belediyenin müzik aracı Bağlık Karakolu önünden saat 18.00’de yola çıkacak.
  • Belediye Başkanı Halil Posbıyık, müzik aracından halkın bayramını kutlayacak. Araç, marşlar eşliğinde ilerleyecek.
  • Erdemir Caddesi, Devrim Bulvarı ve sahil boyunca yol alınacak.
  • Son durak Yöresel Evler olacak.
  • Başkan Halil Posbıyık’ın yapacağı konuşmanın ardından saat 19.19’da, halkın balkonlarından ve pencerelerinden katılımıyla İstiklal Marşı okunacak.
  • Belediye hoparlörlerinden İstiklal Marşı tüm Ereğli’de yankılanacak.

RESMİ PROGRAM:

Öte yandan Kdz. Ereğli Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürülüğü tarafından hazırlanan resmi program 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 10.00 Atatürk Anıtı önünde pandemi önlemleri eşliğinde halkın katılımı olmadan gerçekleştirilecek. Programda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Çelengi Atatürk Anıtına sunulacak. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Program Ödül Töreni ile son bulacak.

Etiketler:
Share
278 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ