logo

POSBIYIK’TAN BİRLİK-BERABERLİK DUASI

  • Kdz. Ereğli Belediyesi’nin geleneksel iftar programının ikinci günü de Ereğli halkının yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Çocuk, genç, yaşlı, kadın-erkek hep birlikte oruç açtı. Başkan Halil Posbıyık, iftar sofrasını paylaşan hemşehrilerine teşekkür ederek; “Birlik beraberliğimiz hiç bozulmasın” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi, geleneksel iftar programlarının 2. Gününde bin beş yüz kişiye iftar sofrasını açtı.

Sahilde bulunan belediye tesislerindeki halk iftarı programına ilk gün olduğu gibi 2. Gün de Ereğli halkı yoğun ilgi gösterdi. Çocuk, genç, yaşlı, kadın-erkek hep birlikte oruç açtı.İftar programına Zonguldak, Ereğli ve Alaplı’dan gelen yerel ve ulusal basın mensupları da davetli olarak katıldı.

“KARDEŞLİĞİMİZİ DAHA DA PEKİŞTİRECEĞİZ”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 30 gün boyunca iftar sofrasının herkese açık olduğunu belirtiği konuşmasında özetle “Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Ettiğimiz duaları kabul etsin. Allah bütün aileye, evlatlara, büyüklere, evdekilere, sağlık, sıhhat nasip eylesin. Allah memleketimizi, ülkemizi, İslam alemini her türlü kötülüklerden, belalardan, kötü haberlerden uzak tutsun. Ülkemizde depremler olmasın, kasırgalar olmasın, insanlar üzülmesin, birlik beraberlik içerisinde olsun diye dua ediyoruz. Türk Milleti birlik beraberlik içerisinde olduğu zaman onun yıkamayacağı hiçbir güç yoktur. İnanıyorum ki bu kardeşliğimizi mübarek ayda daha fazla pekiştireceğiz. Allah hepimize sağlık versin.” Dedi. Pandemi dönemindeki belediye faaliyetlerini de özetleyen Posbıyık’a halk sevgi gösterdi.  

Programda hocalar tarafından Kur’an okundu, dualar edildi.

Paylaşın:
209 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ