logo

PROTOKOL, EREĞLİ’DE YENİ TURİZM ALANLARINI İNCELEDİ

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi Topyeri mevkiinden başlayan ve Balı Mahallesine ulaşan, ‘Bisiklet ve yürüyüş yolu’ olarak hizmete giren eski tren yolunda yürüyüş yaparak incelemelerde bulundu.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi Topyeri mevkiinden başlayan ve Balı Mahallesine ulaşan, İl Özel İdaresi ve Kaymakamlık tarafından ‘Bisiklet ve yürüyüş yolu’ olarak halkın istifadesine sunulan eski tren yolunda yürüyüş yaptı, incelemelerde bulundu ve bisikletçilerle sohbet etti.

Vali Tutulmaz’ın bisiklet ve yürüyüş parkurundaki incelemelerine Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, BEÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Çufalı, Karadeniz Bölge komutanı Tuğamiral Taner Gün, İl Jandarma komutanı Gönen Süslü, İlçe Jandarma Komutanı Berkay Osan, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, yolun yapıma katkı da veren iş insanı Akın Tatoğlu ve bazı il müdürleri katıldı.

Yapımı belirli bir bölgede halen devam eden çalışma tamamlandığında 14 kilometrelik bir bisiklet ve yürüyüş parkuru vatandaşların hizmetine sunularak il turizmine kazandırılmış olacak.

OSMANLI ÇİLEĞİ PROJESİ VE KİREÇLİK SAHİLİ GEZİLDİ

Vali Mustafa Tutulmaz, daha sonra ilçeye bağlı Kocaali Köyü Ahmetler Mahallesi’nde Erdemir’in destekleri ile Osmanlı Çileği Derneği tarafından Osmanlı Çileği yetiştiriciliği proje alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. İl Özel idaresince kamp alanı yapılması düşünülen Sücüllü Köyü Kireçlik sahiline gelen Vali Tutulmaz, burada incelemelerde bulunarak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz’dan bilgi aldı.

GALERİ FOTOĞRAFLARI İÇİN GÖRSELLERİ TIKLAYINIZ :

Etiketler:
Share
584 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ