logo

PTT AÇILIŞINDA, BELEDİYE BAŞKANINA SÖZ VERİLMEMESİ TEPKİYE NEDEN OLDU!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde PTT Müdürlüğü binası, PTT Genel Müdürü Hakan Gülten’in katılımı ile açıldı. Törende konuşma yapan Gülten, “Tersanelere, limanlara ve özellikle demir çelik endüstrisinin can damarı olan fabrikalara ev sahipliği yapan Ereğli ilçemizde de 6 iş yerimiz, 51 çalışma arkadaşımız ve 12 aracımızla kaliteli ve güler yüzlü hizmetimizi sunmaya devam ediyoruz. Karadeniz Ereğli PTT Müdürlüğümüz toplamda 4 milyon liranın üzerinde bir yatırımın eseridir. ” dedi. Törene katılan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kendisine açılış konuşmalarında söz verilmediği gerekçesi ile tepki göstererek tören alanını terk ettiğini açıkladı.

Posta, kargo, lojistik, e-ticaret ve bankacılık alanlarında, Türkiye’nin her noktasına hizmet götüren PTT’nin, yenilenen Kdz. Ereğli PTT Müdürlüğü binasının açılışı yapıldı.

İlçe merkezinde 246 metrekarelik bir alan üzerinde bulunan yeni PTT Müdürlüğü binası modern mimarisi, kullanışlı iç alanları ile vatandaşların hizmetine girdi. PTT Genel Müdürü Hakan Gülten’in de katıldığı açılış törenine, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, daire müdürleri ve PTT çalışanları katıldı. Hizmete giren PTT Müdürlüğü binasını gezerek, çalışanlardan bilgiler alan protokol, daha sonra törendeki yerini aldı.

“Karadeniz’in ülkemiz ekonomisindeki önemi artıyor”

Törende ilk konuşmayı yapan PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, PTT’nin tarihi ve çalışmaları ile ilgili bilgiler verirken korona virüs sürecinde de en ön safta yer aldıklarını anlattı. Gülten, genel bilgiler verdikten sonra şunları söyledi:
“Bir bütün olarak Karadeniz Bölgemizin yeşil ile maviyi buluşturan coğrafyasından çıkan ürünler hem Türkiye hem de dünya pazarında kendine yer bulmaktadır. Barındırdığı yüksek potansiyel ile Karadeniz’in ülkemiz ekonomisindeki öneminin günden güne daha da arttığını söyleyebiliriz. Özellikle endüstrileşmenin yüksek olduğu Batı Karadeniz’de ise Zonguldak, sahip olduğu sanayi tesisleri ve büyük öneme sahip limanı ile öne çıkmaktadır. Madencilik kültürü ile Türkiye’nin sembol şehirlerinden biri olan Zonguldak ilimizde yer alan 32 iş yerimiz, 285 personelimiz ve 58 aracımız ile vatandaşlarımıza hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Tersanelere, limanlara ve özellikle demir çelik endüstrisinin can damarı olan fabrikalara ev sahipliği yapan Ereğli ilçemizde de 6 iş yerimiz, 51 çalışma arkadaşımız ve 12 aracımızla kaliteli ve güler yüzlü hizmetimizi sunmaya devam ediyoruz. Karadeniz Ereğli PTT Müdürlüğümüz toplamda 4 milyon liranın üzerinde bir yatırımın eseridir. Toplam inşaat alanımız bin 911 metrekare olup, binamız 246 metrekarelik bir alan üzerinde bulunmaktadır. Müdürlüğümüz, modern mimarisi, ferah ve kullanışlı iç alanları ile güzel ilçemize artı değer katmaktadır. Sosyal mesafe ve hijyen kuralları için uygun ortamı sağlamak, engelli vatandaşlarımızın erişimini kolaylaştırmak gibi pek çok ihtiyacı karşılayan yeni iş yerimiz, teknik imkânları ve donatılarıyla PTT’mize ve ilçemize çok yakıştı.”

Türkmen: “PTT destanlara, türkülere vesile olmuş”

PTT Müdürlüğü binasının Ereğli’ye hayırlı olmasını dileyen Milletvekili Polat Türkmen yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“PTT binamız Ereğli’nin güzelliğine bir başka güzellik katmış. Burada hizmet verecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum. PTT diye adlandırdığımız, Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde genel müdürlüğümüz yıllara sarih eserler vermiş. Bu hizmetleri verirken de destanlara, ağıtlara, türkülere vesile olmuştur.”

Vali Tutulmaz: “Geniş hizmet ağı var”

PTT’nin hizmet ağının genişlediğine vurgu yapan Vali Mustafa Tutulmaz ise yaptığı konuşmada, “Klasik mektup dağıtan konumdan, lojistik hizmeti sunan konumdan artık hayatın her alanına dokunan bir PTT’ye dönüşmüş durumda. İsmi PTT ama içeriğine baktığımızda PTT’nin çok daha geniş bir hizmet ağına büründüğünü görüyoruz. Bunda emeği geçenleri tebrik etmek lazım. Kamunun diğer kurumlarında da benzer iyileşmeler her geçen gün ortaya çıkmaktadır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi protokol tarafından kesildi. (iha)

Posbıyık tören alanını terk etti

Öte yandan; PTT Binası açılış törene katılan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, açılış konuşmalarında Ereğli halkı adına kendisine söz verilmediği gerekçesi ile tören alanını terk ettiğini gazetecilere açıkladı.

Etiketler:
Share
381 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ