logo

PTT ŞUBELERİNDE YIĞILMA OLMAMASI İÇİN…

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı korona virüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1.000’er TL tutarındaki ödemeler, bugünden tarihinden itibaren PTT iş yerlerinden ve ATM’lerinden başladı.
  • Ödeme günleri tarihleri ile ilgili yapılan açıklamada ise, “Ödeme tarihleri ihtiyaç sahibinin doğum yılının son rakamına göre belirlendi. Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan’da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan’da, 4 ve 9 olanlar 5 Nisan’da ihtiyaç ödemelerini alacak” denildi.

“ÖNCE SAĞLIK” HATIRLATMASI

PTT yetkilileri, 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1.000’er TL tutarındaki ödemelerle ilgili işlemleri sırasında vatandaşların Koronoviris tedbirlerine uymalarını isteyerek, “Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla virüsün yayılmaması için sosyal temasın en aza indirilmesi gerektiğini hatırlatıyor, vatandaşlarımızın tüm kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği olağanüstü mücadeleye katılarak kurallara uymasının önemli olduğunu vurguluyoruz.” uyarısında bulundular.

“LİMİTLER ARTTIRILDI, TEDBİRLER ALINDI”

Yetkililer tarafından, İşlemlerini internet ya da ATM’dende yapılabileceğini hatırlatılarak, “…yapamayan vatandaşlarımızı kontrollü bir şekilde iş yerlerimizde misafir ediyoruz. Sosyal mesafe kuralına uygun olarak yaygın iş yerlerimizde bulunan gişelerde görevli personel sayısının en fazla iki katına kadar müşteriyi sırayla iş yerlerimize alarak işlemlerinizi yapmayı sürdüreceğiz. Ayrıca şubelerimizde oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla ATM’lerden ücretsiz günlük para çekme limitini 3 bin TL’ye yükselttiğimizi hatırlatmak isteriz. Korona virüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana PTT olarak gerekli tedbirleri aldık. Tüm PTT iş yerlerimizde, dağıtım ve servis araçlarımızda ve müşterilerin temas edebileceği alanlarda Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda dezenfeksiyon çalışmalarını düzenli olarak yaparak, müşterilerimizin ve personelimizin sağlığını koruyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler:
Share
211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ