logo

SEL FELAKETİ SONRASI YARALAR SARILIYOR!..

Zonguldak’ın Ormanlı beldesinde yaşanan sel felaketi drone ile havadan görüntülendi. Beldede otopark olarak kullanılan alandaki bazı araçlar sular altında kaldı. Bölgede kurulan kriz masası çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinde sabah saatlerinde derenin getirdiği sularla birlikte sel felaketi yaşandı. Beldedeki evler, işyerleri sular altında kaldı. Belediye binasının yanındaki alanda park halinde bulunan araçlar da sular altında kaldı. Sel felaketinde can kaybı yaşanmazken hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Felaketin ardından beldede onarım çalışmaları başlatıldı. Selle birlikte gelen çamur ve toprak yığınlarını kaldırmak için iş makineleri çalışmalarını sürdürdü. Jandarma ve polis ekipleri güvenlik önlemleri aldı. Felaket ise drone ile havadan görüntülendi.

HEYET SEL BÖLGESİNDE

Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinde sabah saatlerinde meydana gelen sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Sabah saatlerinde etkili olan sel felaketi nedeniyle Birden fazla pat pat diye tabir edilen tarım aracı ve alanda park halinde bulunan bazı araçlar sular altında kaldı. Yaşanan sel felaketinin ardından belde de kriz masası oluşturuldu. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt bölgede incelemelerde bulundu. AFAD ekipleri bölgede hasar tespit çalışmalarına başladı. Ormanlı Belediyesi il özel idaresi ekipleri beldenin meydanında bulunan çamur ve su baskınlarını tahliye için çalışma başlattı. Ara sokaklardan belde meydanına inen sel nedeniyle iş yerleri sular altında kalan esnaflarda zarar gören eşyalarını kurtarmak için seferber oldu. Çevrede bulunan vatandaşlar ise meraklı gözlerle bölgede yapılan çalışmaları izledi. (iha)

Etiketler:
Share
198 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ