logo

SESLİ:”ERDEMİR’E BAŞKA ŞEHİRLERDEN İŞÇİ ALDIRMAYACAĞIZ”

  • İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Serkan Günaydın, Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem belediye başkanlarından Murat Sesli’yi yaklaşık 200 kişiyle iftar yemeğinde buluşturdu. Sesli, burada yaptığı konuşmada göreve geldiklerinde Erdemir’e başka şehirlerden işçi alınmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.

İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Mali Müşavir Serkan Günaydın, İyi Parti Kdz. Ereğl Belediye Başkan Adayı Murat Sesli’nin kuzeni ve destekçisi Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli’yi yaklaşık 200 kişi ile iftar sofrasında bir araya getirdi.

İyi Partili Sesli’nin Seçim Bürosundan verilen bilgiye göre; 23 Mart Cumartesi günü iftar buluşmasında söz alan ve Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli’yi iyi tanıdığını ve kendisine güvendiğini söyleyen Günaydın, kendisiyle birlikte yol yürümekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Günaydın konuşmasında herkesten bu seçimde İYİ Parti’ye hem başkanlıkta, hem mecliste hem de il genel meclisinde destek olmaya çağırdı.

DÖNEMİNDE YAPTIKLARINI TEKRARLADI

İftar sonrası kalabalığa hitap eden Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, “2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. Bu gün mahallelere gittiğimizde o dönemki hizmetlerimizin izleriyle karşılaşıyoruz. O dönemde 120 bin ton asfalt dökerek rekor kırdık. 15 yıldır o kadar asfalt dökülmedi. Yine 700 öğrencimize burs verdik ve yine benden sonra burs kesildi. Yine 3 bin 500 kadınımızı Çanakkale’ye götürdük. Benden sonra bu geziler yapılmadı. Şimdi yeniden şehir dışında okuyan ve maddi durumu iyi olmayan tüm öğrencilerimize aylık 5 bin TL burs vereceğiz. Kadınlarımız Mayıs ayında hazır olsunlar, ilk gezimizi Mayıs ayında yine yapıyoruz.
14 ve 15. Festivali biliyorsunuz ben yaptım. Festivalleri yine en güzel şekilde yapacağız. Kdz. Ereğli’de bu gün en büyük problem trafik ve otopark. Bu sorunu çözmek için eski terminal alanına Kent Meydanı’nı yapıyoruz. Altına 4 katlı 4 bin araçlık otopark yapıyoruz” dedi.

“HER ŞEYİMİZ HUKUKA UYGUN”

Kendisinin kuzeniyle birlikte seçimlere girmeye mecbur bırakıldığını belirten Sesli şunları söyledi; “Adalete müdahale etmeselerdi biz zaten kendi adımızla seçimlere giriyorduk. Ama adalete de müdahale ettiler, kuzenimle seçimlere girmeye mecbur ettiler. Benim sadece seçime girmemle ilgili engelim var. Onun dışında hiçbir engelim yok. 31 Mart’ta seçimleri kazandığımızda belediyeye geldiğinizde orada beni göreceksiniz. Türkiye’nin 3. Büyük partisi bizi aday yaptı. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener İç İşleri Bakanlığı yaptı. Dolayısıyla bizim hukuksuz hiçbir şeyimiz yok. Her şeyimiz hukuka uygun. Bizim önümüze engel koyduğunu zannedenler yanıldılar. Önümüze konulan engelleri halkımızla beraber ortadan kaldıracağız, sizlerin desteğiyle ortadan kaldıracağız.”

“İNSANIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Erdemir’e dışarıdan işçi alınması karşısında kimsenin sesinin çıkmadığını da belirten Sesli, Karabük modelinin Kdz. Ereğli’de de uygulanması için mücadele edeceklerini vurguladı. Sesli “Erdemir bizim gözbebeğimiz. Erdemir’in cefasını burada hep birlikte çekiyoruz. Ama sefasını başkaları sürüyor. Yalandan bir iki demeç verip geçiştiriyorlar. Göreve gelir gelmez Erdemir’in kapısını çalacağım. Diyeceğiz ki; Ey Erdemir dışarıdan işçi almayacaksın. Bunun mücadelesini nasıl verdiğimi göreceksiniz. Tıpkı Karabük’te olduğu gibi Erdemir’e de buranın mahallelerinde, köylerinde yaşayanlar girecek. Bizim gençlerimiz neden şehir dışında çalışmak zorunda kalıyor? Çünkü, buranın insanlarına sahip çıkan yok, haklarını savunan kimse yok. Biz insanımıza sahip çıkacağız. Kimsenin hakkını yedirmeyeceğiz” diye konuştu.

“EKİP OLARAK SAMİMİYİZ”

1880 yılından bu yana Kdz. Ereğli belediyesinde görev yapan tüm belediye başkanlarına teşekkür eden Sesli, artık Kdz. Ereğli Belediyesi’nin genç, enerji dolu bir yönetime teslim edilmesi gerektiğini söyledi. Sesli konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “1989 seçimlerinde şimdiki belediye başkanı merhum Ruhi Cöbekoğlu 69 yaşındayken ‘Artık yeter, belediyeyi bastonla mı yöneteceksin?’ diyordu. Şimdi kendisi 80 yaşında. Artık şu an görev yapanlara teşekkür edip, kenara çekil deme zamanımız geldi. Bizim belediyecilikte bilgi ve tecrübemiz var. Ekibimiz de çok iyi. Çok güzel projelerimiz var. Her şeyden önemlisi biz ekip olarak samimiyiz. Ben sizlerin içinden biri olan Serkan Günaydın kardeşimizin de içinde olduğu bu güzel listeye destek verin.”
Verilen bilgiye göre; konuşması sık sık alkışlarla kesilen Sesli ve ekibine vatandaşlar tam destek vereceklerini söyledi.

Paylaşın:
144 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ