logo

ŞİNASİ BOZKURT’UN ÇARPICI YAŞAMI ve ANILARI BU KİTAPTA

Kdz. Ereğli’nin tanınmış-renkli simalarından Şinasi Bozkurt, “Emeğe Adanan Bir Ömür-Şinasi Bozkurt” kitabına konu oldu.

Kdz. Ereğli’de Erdemir Emeklisi, Eski Bağlık Gazinosu ve Şinasi Bey Tesisleri işletmecisi, lezzet ustalığı, şıklığı ve beyefendiliği ile sevilip tanınan, MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesi Başkan Yardımcısı Şinasi Bozkurt’un 78 yıllık ilginç ve çarpıcı yaşamı “Emeğe Adanan Bir Ömür-Şinasi Bozkurt” kitabına konu oldu.

“DOLU DOLU YAŞAMIŞ BİR İSİM”

Yazar Derviş Beyhan’ın kaleme aldığı kitap Akıl Fikir Yayınlarından çıktı. Türkçe Öğretmeni olan ve uluslararası dergilerde yayımlanmış makaleleri ile yayımlanmış bir hikaye kitabı bulunan Eğitimci-Yazar Derviş Beyhan kitabının önsüzüne şu cümlelerle başlıyor:

“Bir ömre ne kadar anı sığdırılabilinirse o kadar sığdırmış, hayatını dolu dolu yaşamış, zorluklarla mücadeleyi hep bir görev bilmiş ve bu görevini hakkıyla yerine getirmek için çabalamış bir büyüğümüz … Şinasi BOZKURT. Çocuk yaşlarda yaşama atılmış, Ereğli’nin hatta Türkiye’nin gelişiminde mihenk taşı olan Erdemir’in oluşum ve gelişimine düşünce aşamasından itibaren anbean tanıklık etmiş; aynı zamanda markalaşmış bir lezzet ustası.”

MÜCADELE, TANIKLIKLAR…

Kitabın yayımlandığını sosyal medya hesabında duyuran Şinasi Bozkurt’un oğlu Erdemir Emeklisi Cevat Bozkurt ise paylaşımında “Mücadele, tanıklıklar ve anılarla dolu bir hayat. ‘Emeğe Adanan Bir Ömür- Şinasi Bozkurt’. 78 yıllık bu hayat hikayesi, yazarımız Derviş Beyhan’ın kaleminden Akıl Fikir Yayınlarından çıkan kitapla taçlandı.” ifadelerine yer verdi.

YAKINDA KİTAPÇILARDA…

Şinasi Bozkurt’un zorlu yaşam hikayesinin yanında, Erdemir’in kuruluş yıllarını, ilk yıllarda görev yapan Genel Müdürler ve Yöneticilerle ilgili anılarının da derlendiği “Emeğe Adanan Bir Ömür- Şinasi Bozkurt” kitabının yakında sanal ortamda ve seçkin kitapçılarda satışa sunulacağı öğrenildi.

Etiketler:
Share
704 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ŞİNASİ BOZKURT’UN ÇARPICI YAŞAMI ve ANILARI BU KİTAPTA” için 1 yorum

  1. […] ŞİNASİ BOZKURT’UN ÇARPICI YAŞAMI ve ANILARI BU KİTAPTA […]