logo

“SİYASET MESLEĞİNİZ DEĞİL; GÖREVİNİZ OLSUN”

Ak parti 22-23. Dönem Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Avukat Saffet Bozkurt’a hitaben, “…Hukukçusunuz, mesleğiniz siyaset olmasın; göreviniz siyaset olsun. Siyaset bir meslek değil, görev. Gerçekten görev ahlakıyla, bilinciyle ve şuuruyla bu makamları doldurursak; Rabbimin izni milletimizin de desteğiyle aşılamayacak hiçbir engel yoktur.” diye konuştu.

6 Eylül’de yapılan kongrede AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığına seçilen Avukat Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri sürüyor.

21 Eylül Pazartesi günü Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun ardından; Ensar Vakfı Başkanı Hüseyin Doğru ile 22. ve 23. Dönem Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan; AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret ederek İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ile Yönetim Kurulu Üyelerine başarılı olmaları dileğinde bulundular.

“BAYRAĞI SAĞLAM TUTUN”

AK Parti Yönetimi, günün son ziyaretinde 22. ve 23. Dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan’ı ağırladı.

Ziyarette Bozkurt ve yönetimine başarılar dileyen Erdoğan, “Bayrak sizde, bu bayrak ayakta; dikilen bu bayrağı sağlam tutun, düşürmeyin, insan kaybına fırsat vermeyin, yenilerini ekleyin; yola devam inşallah” ifadelerine yer verirken; Bozkurt da Erdoğan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti ve “Sizin tecrübelerinizden ve Ankara’daki birikimlerinizden yararlanmak istiyoruz. Biliyorsunuz eskiden birlikte çok çalıştık, partimize kattığınız değerler çok fazla. Emeğiniz çok fazla. Sizin gibi değerli vekillerimizin desteğiyle inşallah biz de Ereğli’yi bir adım daha ileriye nasıl götürebilirizin çabası içerisinde olacağız. Verdiğiniz destekten ötürü çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN ADETA DERS VERDİ!

Ziyarette tekrar söz alan Erdoğan, Bozkurt’un Hukukçu olduğunu hatırlatarak; sözlerini şöyle tamamladı:

Türkiye’de 3 meslek çok önemlidir. Bunlar Tıp, Hukuk ve Mühendislik. Bunlar çok kolay elde edilebilecek meslekler değildir. Saffet Bey, Hukukçu olması nedeniyle de inşallah teşkilatımızın bu boyuttaki başarılarına başarı katacaktır. Biz de geçmişte bu çatı altında karınca kararınca hizmetlere vesile olduk. Yapmamız gerekenleri yaptık. Zaman zaman Köksal ağabey (Köksal Toptan) ile konuşurken ‘Benim mesleğim siyaset değil, görevim siyaset’ derdim. ‘Bana taş atıyorsun’ derdi. Ben yine aynı duygulardayım. Benim mesleğim değil siyaset, görevim. Çünkü ben ticaret yapıyorum, sanayici olmaya çalışıyorum. Asıl mesleğim, Edebiyat Öğretmeniyim. Siz de Hukukçusunuz, mesleğiniz siyaset olmasın; göreviniz siyaset olsun. Siyaset bir meslek değil, görev. Gerçekten görev ahlakıyla, bilinciyle ve şuuruyla bu makamları doldurursak; Rabbimin izni milletimizin de desteğiyle aşılamayacak hiçbir engel yoktur. Ben, bu işin ruh kökünde bunu görüyorum. Ben bir kez daha İlçe Başkanımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diliyorum. Saffet Başkanımızın ekip arkadaşlarının çoğunu tanıyorum. Biraz seçici davranılmış, hoşuma gitti.”

Share
415 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ