logo

ŞOFÖR ESNAFININ BELEDİYEDEN TALEPLERİ VAR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Küçük, Koronavirüs salgınından şoför esnafının olumsuz etkilendiğini belirterek, belediyenin işgaliye ve katlı otopark ücretlerini almaması gerektiğini savundu.

Ereğli Şoförler ve Otomobilciler esnaf odası başkan yardımcısı Ahmet Küçük, Koronavirüs salgınının şoför esnafını da olumsuz etkilediğini ifade etti. Küçük açıklamasında, şoför esnafının temel ihtiyaçlarını bile temin etmekte zorlandığını bildirdi ve mağduriyet söz konusu olduğuna dikkat çekti.

“MAĞDURİYETİN GİDERİLMESİ İÇİN BELEDİYE ÜCRETLERİ ALMASIN”

Belediyeye ödenen İşgaliye ve katı otopark ücretlerinin alınmaması talebinde bulunan Küçük, “Bunların içinde en çok mağdur olan öğrenci servisi yapan esnaflarımız olup 13 Mart 2020 tarihinden itibaren okullarda uzaktan eğitime geçilmesi ile beraber dokuz aydan beri çalışamamaktadır. Kredilerini, vergilerini, sigortalarını, faturalarını ödeyememekte ve en önemlisi şu anda evinin temel ihtiyaçlarını karşılayamamaktadırlar.  Ülkemizin bulunduğu şu sıkıntılı dönemde yolcu ve öğrenci taşımacı esnaflarımızın mağduriyetlerinin bir nebze olsun giderilmesi için öğrenci servislerinden, özel halk otobüslerinden, taksicilerden Belediyemizce alınan işgaliye ücreti alınmaması, ayrıca köy minibüs ve otobüsçü esnafımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için Belediyeniz Katlı otoparkından çıkışta alınan ücretin alınmaması gerekir” dedi.

Etiketler:
Share
326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ