logo

23 Aralık 2021

SOSYAL MEDYA YASASI RAPORU ALTUN’A SUNULDU

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a Sosyal Medya Yasasını da içeren bir rapor sundu.

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a İnternet Yasası, Sosyal Medya Yasası, Basın Kanunu ve RTÜK Kanunu da içeren bir dosya sundu.

BURHAN: “UMARIM KATKI VERİRMIİ OLURUZ”

Rapor içeriğinin Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ile yapılan geniş kapsamlı bir çalışma olduğunu, yapılacak düzenlemelerde dikkate alınması gereken önemli konuların yer aldığını belirten Burhan “ Umarım bu çalışmamız sosyal medya ve internet medyasının gelişmesine ve düzenlenmesine katkı verir” diye konuştu.

ALTUN: “STK ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise, “Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından hazırlanan bu çalışmayı önemsiyoruz. Hazırlanan raporda çok faydalı öneriler bulunuyor. Dosyayı inceleyeceğim. Yapılacak düzenlemelerde bu rapordan istifade edileceğini düşünüyorum. AYD gibi Sivil Toplum Kuruluşlarının benzeri çalışmalar yapmasını önemsiyoruz.” dedi.

AYD’nin düzenlemeye ilişkin tespit ve önerilerinde yer alan bazı konu başlıkları şöyle

  • Hapis cezaları yerine ağırlaştırılmış para cezalarının verilmesi
  • İnternetten yayın yapan yayıncı kuruluşların basın kartı almalarına olanak tanınması
  • İnternet mecralarında reklam alınmasına ilişkin bir düzenleme yapılması
  • Sosyal medya ağları, Facebook, Twitter, Instagram v.b. alanlarda yapılan hakaret ve küfürlerin önüne geçilmesi için öneriler.
  • Kişi hakları ve onurunun korunmasına yönelik atılması gereken adımlar.

İnternet yayıncılığı, sosyal medya platformları, Yasalar ve kanunlara ilişkin tespit ve önerilerin yer aldığı dosyayı Altun’a sunan AYD Başkanı Burhan İletişim alanında çok önemli çalışmalar yürüten, Anadolu medyasının yanında yer alan İletişim Başkanı Altun’a kabulleri için teşekkür etti.

Etiketler: » »
Share
288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ