logo

“TBMM, MİLLETİMİZİN BAĞIMSIZLIĞININ EN ÖNEMLİ SEMBOLÜDÜR”

  • AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, “Milletimizin verdiği kurtuluş ve varoluş mücadelesi içinde büyük fedakârlıklarla kurulan ve milli mücadelenin merkezi olan TBMM, milletimizin bağımsızlığının ve bu konudaki kararlılığının en önemli sembolüdür.” dedi.

Bazkurt’un mesajı şöyle :

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir.

Bundan bir asır önce, tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen; inanç, azim ve sabırla verdiği bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandıran ecdadımız, iradesine vurulmak istenen prangaları kırmış ve 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak milli iradenin gücünü tescil etmiştir. Milletimizin verdiği kurtuluş ve varoluş mücadelesi içinde büyük fedakârlıklarla kurulan ve milli mücadelenin merkezi olan TBMM, milletimizin bağımsızlığının ve bu konudaki kararlılığının en önemli sembolüdür. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadelenin tüm kahramanlarını, geçmişten günümüze vatan millet için canını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. 23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sevgiyle kucaklıyorum.

Paylaşın:
193 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ