logo

TED KOLEJİ, UZAKTAN EĞİTİMİ ‘GELİŞTİREREK’ SÜRDÜRÜYOR

TED Kdz.Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları, Koronavirüs salgını nedeniyle başlattığı uzaktan eğitim sürecini, eğitim planlamalarını sürekli yenileyerek ve geliştirerek sürdürüyor.

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 (Yeni Koronavirüs) salgını nedeniyle 23 Mart 2020 tarihinde başlayan uzaktan eğitim sürecii TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları’nda, Türk Eğitim Derneği (TED) merkezi sistemi ile  TED Ailesinin kendi içerikleri kullanılarak başlatılmıştı.

ORTAK EĞİTİM YÖNETİMİ ANLAYIŞI İLE…”

Başlatılan uygulama ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, ülke çapındaki 40 TED Okulunun ortak eğitim yönetimi anlayışı ile planlama yapıldığının altı çizildi ve ” oluşturulan içerikler, tüm öğrenciler için Türk Eğitim Derneği uzmanlarınca kademelere göre ayrıştırılmıştır. TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları özelinde de ayrıca çalışmalar yürütülmüş, 8, 9, 10, 11 ve 12. Sınıf öğrencilerimizle okulumuzda oluşturulan stüdyodan yapılan canlı ders anlatımlarıyla öğretmenlerimiz ders programını sürdürmüşlerdir.” ifadeleri kullanıldı..

CANLI BULUŞMALAR TÜM KADEMELERDE DEVAM EDİYOR

TED Okullarının ortak özelliklerinin yanı sıra, farklı alanlarda öne çıkan yönlerinin olmasının, eğitim içeriklerine zenginlik kattığı vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

Sürecin 30 Nisan tarihine kadar uzatılmasının ardından, video ve ödevlendirmelerin yanı sıra ders programlarında canlı buluşmalara da tüm kademelerde devam edilmektedir.

Türk Eğitim Derneği, ülkemiz eğitim standartlarını yükseltecek bilimsel platformlar oluşturma ve araştırma projeleri ile eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri üzerine toplumu bilinçlendirme görevlerini de üstlenen, en köklü sivil toplum kuruluşlarından biridir.  21. yüzyıl becerileri ile teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Türk Eğitim Derneği ve TED Okulları, dünya standartlarında öğretim programları oluşturarak eğitim öğretimde iyi uygulama örnekleri sunmaktadır. Türk Eğitim Derneği, öncü bir kurum olarak eğitim içeriklerini geliştirmeye devam edecektir.

Etiketler: »
Share
393 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ