logo

TERSANECİLER SORUNLARINI HEYETE AKTARDI

Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ve Kdz. Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, heyetle birlikte ilçede kurulu bulunan Tersaneler Bölgesi yetkilileri ile görüşerek sorunları ve talepleri dinledi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu bulunan Tersaneler Bölgesi’nin eski canlılığına kavuşabilmesi için çalışmalar sürüyor.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, beraberinde AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Sezer, Mehmet Yiğitoğlu, Kemal Demirtaş, Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Numan Korkmaz ve Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş ile birlikte, Tersaneler Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

SORUN VE TALEPLERİ DİNLEDİLER

Burada 3 tersanenin yetkilileriyle görüşen Kaymakam Çorumluoğlu ve beraberindeki heyet; başta sipariş ve istihdam olmak üzere tersanelerin eski hareketli günlerine dönmesi için başlatılan girişimlerin olumlu bir şekilde devam ettiğini ifade ettiler.
Ustaoğlu Gemi Tersanesi ortağı Kamil Ustamehmetoğlu, Genel Koordinatör Avni Biçer, UMO (Ustamehmetoğlu) Tersanesi sahibi Adem Ustamehmetoğlu ve Medyılmaz Tersanesi sahibi Hasan Yılmaz’ın oğlu Hamza Yılmaz ile görüşen heyet; sektörün sıkıntı ve taleplerini birinci ağızlardan dinleyerek, sıkıntıların aşılmasına yönelik istişarelerde bulundular.

Bilindiği gibi; yaklaşık 1 yıl önce tersanelerin bazılarının başta tapu olmak üzere sorunlar çözülmüş, diğerlerinin de sorunlarının çözümü için çaba gösterildiği yetkililer tarafından sıklıkla dile getiriliyordu.

Etiketler: » »
Share
402 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ