logo

TEZEL YAZDI : ÖĞRETMENİN GÜNLÜĞÜNDEN EĞİTİM VE TOPLUM

Kdz. Ereğli ve Akçakoca’nın yakından tanıdığı Eğitimci-Yazar Osman Siral Tezel’in kaleme aldığı “Öğretmenin Günlüğünden Eğitim ve Toplum” Cinius yayınevi tarafından yayımlandı.

Kdz. Ereğli’de ve İstanbul’da uzun yıllar kamu ve özel eğitim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra emekli olan eğitimci, çevre dostu yazar Osman Siral Tezel’in yeni kitabı “Öğretmenin Günlüğünden Eğitim ve Toplum” yayımlandı.

Yaşadığı İstanbul’dan Akçakoca’ya dönme kararı aldığını, pandemi şartları nedeni ile yeni kitabı ile ilgili tanıtım ve imza günü yapılamayacağı ifade eden Tezel, Kitabının tanınmış internet sitelerinden satışa sunulduğunu belirtti.

“ALDIĞIM KEYFİ ALMANIZI DİLERİM”

Zaman zaman gazetemizde de yazıları yayımlanan ve daha önce eğitim , çevre ve turizm konularında da kitaplar yazan Tezel, haber merkezimiz aracılığı ile ” ‘Öğretmenin Günlüğünden Eğitim ve Toplum’ isimli son kitabım, Cinius yayınevi tarafından basılmış ve seçkin kitapevlerinin raflarında yakın zamanda yerini alacaktır. Kitabıma öncelikle ulaşmak isteyen dostlarım ve tüm kitapseverler için sipariş telefonu: 0 (212) 528 33 14 ‘dür. Sizin de okurken, yazarken aldığım keyfi almanızı dilerim.” diyerek selam ve sevgilerini ifade etti.

TANITIM BÜLTENİNDEN…

“Öğretmenin Günlüğünden Eğitim ve Toplum” devlet ve özel öğretim kurumlarında geçen 40 yılın yaşanmışlıklarını, beklentilerini, umut ve hayal kırıklıklarını konu alan deneme, gözlem ve anılardan oluşmaktadır.


Birinci bölümde yazar, okullarımızda yaygın olarak kullanılan “sınav için hafızaya dayalı öğrenme” yerine “akıl kullanmayı, beceri geliştirmeyi ve sorgulamayı” öne çıkaran bir model doğrultusunda eğitim programlarının hazırlanmasını öneriyor. Bu modelin dünyadaki uygulamalarından örnekler getirerek, ülkemizdeki insan kaynakları israfını gözler önüne seriyor.

İkinci bölümde çevresel duyarlılık geliştirilmeden “sürdürülebilir bir yaşam ve kalkınma”dan söz edilemeyeceğini açıklıyor.

Son bölüm olan “Kent ve İnsan”da ise yazar; yükselen beton bloklara rağmen kentlerin örtemediği insan yalnızlığını ve yabancılaşmayı vurguluyor.

Elinizdeki kitap, toplumu değiştirecek yegâne gücün eğitim olduğu bilinciyle, umuda yolculuğumuza coşku katıyor.

Yazar Osman Siral Tezel, Eğitimci Meslektaşı Orhan Akbulut ile Yayın Kuruluşumuzu pandemi öncesi ziyaretinde…

GALERİ FOTOĞRAFLARI İÇİN GÖRSELLERİ TIKLAYINIZ :

Etiketler:
Share
614 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

TEZEL YAZDI : ÖĞRETMENİN GÜNLÜĞÜNDEN EĞİTİM VE TOPLUM” için 1 yorum

  1. Yaşadığımız bu zor günlerde içimize su serpecek , geleceğe, eğitime dair umutlanmamizi sağlayacak, inandığımız güvendiğimiz insanların olmasi paha biçilemez. Aydınlık yarınlar için bize Işık tutan kıymetli büyüğümüz Osman Siral öğretmenimizin kitabını heyecanla ve sabırsızlıkla okuyacağım şüphesizdir.