logo

TOPLUM VE RUH SAĞLIĞI DERNEĞİ, ÖZDEMİR’LE DEVAM…

Uluslararası Toplum ve Ruh Sağlığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına Hüseyin Özdemir seçildi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yeni kurulan Uluslararası Toplum ve Ruh Sağlığı Derneği’nin 1. Olağan Kongresinin gerçekleştirildiği bildirildi. Üyeleri Aile Danışmanları, psikolojik danışmanlar ve Sosyologlardan derneğin 1.olağan kongresi 27 Mart Cumartesi günü dernek binasında gerçekleştirildi.

OY BİRLİĞİ İLE SEÇİLDİLER

Edinilen bilgiye göre ; Divan Başkanlığına psikolojik Danışman Demet Bozok’un üstlendiği kongrede, katip üyeliklere  Selin Erdem ve Şerif Emre Ak oybirliği ile seçildiler. Tek liste ile gidilen kongrede  yönetim kuruluna asil olarak Hüseyin Özdemir, Demet Bozok, Selin Erdem, Şerif Emre Ak, Osman Aykut Özalp,  Burhan Eliusta ve İbrahim Babuççular; Denetim  Kuruluna ise Damla Gedik, Pelin Dereçiçeği ve Taner Sever oybirliği ile seçildiler.

YÖNETİM, ÖZDEMİR BAŞKANLIĞINDA OLUŞTU

Kongrenin ardından toplanan yönetim Kurulu asil üyeleri, aralarında yaptıkları görev dağılımını şöyle gerçekleştirdi:

Hüseyin Özdemir  (Başkan), Demet Bozok ( Başkan  Yardımcısı ), Osman Aykut Öźalp (Başkan yardımcı), Selin Erdem (Sekreter), İbrahim Babuççular (Sayman ),Şerif Emre AK (Ýön. Kur. Üye),Burhan Eliusta (Yön. Kur. üye)  Denetleme kurulu asil üyelerinin görev dağılımı ise Pelin Dereçiçeği (Başkan )Damla Gedik(üye), Taner Sever(üye) olarak gerçekleşti.

“SAĞLIKLI BİR TOPLUM İÇİN….”

Dernek Yönetim kurulu Başkanı Hüseyin Özdemir, Zonguldak-Ereğli merkezli derneğin kurucu ve üyelerinin, ülkede branşlarında uzmanlaşmış isimlerden oluştuğunu kaydederek, “Derneğimiz Milli ve manevi değerlere sahip çıkmak amacıyla Ulusal ve Uluslararası toplum ruh sağlığı alanına yönelik faaliyetlerin düzenlenmesi ve geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapan, sağlıklı bir toplum  oluşturmak için Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri ile benzer kuruluşlara ve kişilere destek vermek, uluslararası akademik çalışmalara katılmak ve farkındalık oluşturmak, bu alana yönelik çalışmaları özendirmek, seminerler ve eğitim etkinlikleri düzenlemek amacıyla kurulmuştur.” dedi.

Share
357 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ