logo

TSO, TABLETLERİ OKUL MÜDÜRLERİNE TESLİM ETTİ

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası , pandemi döneminde uzaktan eğitime katkıda bulunmak amacıyla ilçe genelinde belirlenen ihtiyaçlı öğrencilere toplam 100 adet tablet hediye etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), ve Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla alınan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uyumlu 100 adet tablet, İlçe Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle belirlenen ihtiyaçlı öğrencilere dağıtmak üzere Okul Müdürlerine teslim edildi.

ÇORUMLUOĞLU VE AKSOY TEŞEKKÜR ETTİ

TSO’da düzenlenen törende konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, desteklerinden dolayı Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine teşekkür etti.

KELEŞ “EĞİTİME DESTEKLERİMİZ SÜRECEK”

Konuyla ilgili bilgi veren Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, yaklaşık 1 yıldan bu yana dünyada etkili olan pandemi sebebiyle bu yılki eğitim yardımlarının uzaktan eğitime destek vermek amacıyla tablet olarak yapıldığını söyledi.

Okullarda yüz yüze eğitime geçilememesi nedeniyle uzaktan eğitimin büyük önem kazandığını vurgulayan Keleş; “Hediye ettiğimiz bu tabletlerle, uzaktan eğitim için gerekli ekipmanı bulunmayan öğrencilerimizin dezavantajlarının giderilmesine ve bu yöndeki ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak istedik.  Amacımız; tableti olmadığından derslerini takip edemeyen, arkadaşlarından geri kalan öğrencilerimize destek olmak. Yeni nesillerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacak, onların eğitimlerine katkıda bulunacak bu ve benzeri destekleri imkanlarımız nispetinde gelecekte de sürdüreceğiz. Temennimiz; pandeminin bir an önce sona ermesi ve yüz yüze eğitimin en kısa sürede başlamasıdır. ” dedi.

KATILIM :

08 ocak Cuma günü gerçekleştirilen teslim törenine; Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, TSO Başkan Yardımcıları, Ahmet Türk, Tasin Tanyıldız, ile Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan katıldı.

GALERİ FOTOĞRAFLARI İÇİN GÖRSELLERİ TIKLAYINIZ :

Etiketler: »
Share
480 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ