logo

“TSO ÜYELERİNİN KGF ARACILI KREDİLERİ DE 6 AY ERTELENSİN”

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Pandemi destekleri kapsamında KGF aracılığı ile bankalar tarafından TSO üyelerine kullandırılan kredilerin geri ödemelerinin de, Esnaf Destek paketi gibi 6 ay ertelenmesi için çalışmalara devam edildiğini bildirdi.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TSO üyelerinin Kredi Garanti Fonu aracılığı ile bankalar tarafından kullandırılan kredilerinin geri ödemelerinin ertelenmesi için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Keleş, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında şöyle dedi:

Sayın Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama da “Esnaf Destek Paketi adlı kullandırılan kredinin Pandemi nedeniyle işletmelerin kapalı olması ve ödemelerde zorluk çekilmesi üzerine Halkbank esnaf kredisinin, 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitler ertelendiği” bilgisini basınla paylaşmıştı,

Aynı dönemde Odamız üyeleri için “İşe Devam Kredi Desteği – Küçük İşletme can suyu kredisi” kullanıma açılmıştı. Birçok üyemiz de bu krediden faydalanmıştı kullanılan bu kredinin de Esnaf Destek Paketi kredisi gibi ödemelerinin 6 ay ertelenmesi için ilgili makamlar ile görüşmelerimiz ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.          

Etiketler: » »
Share
344 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ