logo

TÜBİTAK 4005 PROJESİ UYGULANMAYA BAŞLADI

TÜBİTAK 4005 Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik Uygulanmaya Başladı.

TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında kabul gören “Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik ile materyal tasarımında akademisyen öğretmen işbirliği” isimli projenin açılışı Kdz. Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Projenin açılışına Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Zonguldak, Düzce, Kastamonu, Bartın ve Bolu illerinde görev yapan 15 akademisyen ve 15 öğretmen katıldı.

MATERYAL EKSİKLİĞİ GİDERİLECEK

Projenin çıkış noktasının COVID-19 salgın sürecinde dijital materyallerin önemi ve dijital materyal eksikliğini gidermek, özgün tasarımlar yaparak eğitim camiasına katkıda bulunmak olduğu açıklandı. Proje ile akademisyen ve öğretmenler artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamalarını kullanarak üç boyutlu eğitim materyalleri geliştirmeleri ve bu materyaller EBA’ya yüklemeleri sağlanacak. Aynı zamanda üretilen materyallerden sempozyumlarda bildiri veya makale hazırlanarak bilim dünyasına da katkılar sunması amaçlanıyor.

YAVUZ TEŞEKKÜR ETTİ

Açılışta proje yürütücüsü Dr. Öğretim Üyesi Bayram Gökbulut ve Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz konuştu. Yavuz konuşmasında üniversite olarak bu yıl projeler konusunda bir ivme kazandıklarını, uygulanan bu projenin Zonguldak ilinde geçen tek TÜBİTAK 4005 projesi olması nedeniyle büyük mutluluk duyduğunu belirtti . Yavuz ayrıca desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, Dr. Öğretim Üyesi Bayram Gökbulut’a, BİLSEM yöneticilerine, proje destekçileri Ereğli Kaymakamlığı’na, Ereğli Belediyesi’ne, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Paylaşın:
702 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ