logo

TURİZM FAKÜLTESİ ZONGULDAK POTANSİYELİNİ ELE ALDI

Kdz. Ereğli Turzim Fakültesi tarafından düzenlenen çevrimiçi etkinlikte, Zonguldak’ın ekoturizm pazarı için büyük bir potansiyele sahip olduğu ve gastronomik unsurların ilin turizm kimliğinin pekiştirilmesine katkı sağlayacağı ifade edildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi’nde Turizm Haftası etkinliği dijital ortamda gerçekleştirildi

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 45.si düzenlenen Turizm Haftası Etkinlikleri 21 Nisan 2021 Çarşamba günü dijital ortamda gerçekleştirildi.

BEÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre ; Açılış konuşmasını Ereğli Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel’in gerçekleştirdiği etkinlikte, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Abdurrahman Dinç ve Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Başkanı Bayram Özrek konuşmacı olarak yer aldı.

Dünyada ve Türkiye’de değişen turizm trendleri ve ekoturizme artan talep ışığında Zonguldak potansiyelinin değerlendiren Dinç, ekoturizm pazarı için Zonguldak’ın büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtirken, Özrek ise bölgenin sahip olduğu gastronomik unsurların bölgeye turizm talebinin artmasına ve Zonguldak’ın turizm kimliğinin pekiştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti. 

Fakülte öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği ve yaklaşık iki saat süren etkinlik, katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile son buldu.

Etiketler:
Share
546 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ