logo

TÜRK EĞİTİM-SEN ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

Türk Eğitim-Sen Kdz. Ereğli Şubesi tarafından üyeleri için kahvaltı etkinliği düzenlendi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın da katıldığı etkinlikte birlik beraberlik mesajları verildi.

Türk Eğitim-Sen Kdz. Ereğli Şubesi üyeleri için kahvaltı etkinliği düzenlendi. 8 Şubat Cumartesi günü TİM’s Fabrika Davet Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da katıldı.

Türk Eğitim-Sen Kdz. Ereğli Temsilcisi Gürol Keserci, yaptığı açış konuşmasında birlik, beraberlik ve kaynaşma amacıyla düzenlenen etkinliğe katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür etti.

ÖREN, “BU DAVA SENDİKACILIĞIN ÖTESİNDE BİR DAVA”

Türk Eğitim-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Şahin Ören konuşmasında sendikacılığı 3-5 lira için değil bin yıllık sevdaları doğrultusunda yaptıklarını söyledi ve “bizi besleyen kaynaklar var. Türk tarihimiz besliyor, şehitlerimiz besliyor, bayrak besliyor, bölünmez bütünlük besliyor. Onun için bu dava sendikacılığın ötesinde bir davadır, harekettir, örgüttür. İfade edildiği gibi, görüldüğü gibi; sendikacılık Pkk’yı kutsamak değildir, sendikacılık 20 milyon kişinin aç bi ilaç gözlerinin toplu görüşme masasında olduğunda onları masada yüzüstü bırakmak değildir. Belirli gün ve haftalarda Atatürk maskesini yüzüne takarak sahte Atatürkçülük de yapmak değildir. Sendikacılık masaya yüreğini koymaktır.”dedi.

POSBIYIK, “BU DÖNEMDE EN ÇOK BİRLİK BERABERLİĞE İHTİYAÇ VAR”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da bu dönemde birlik beraberliğin en çok ihtiyaç duyulan şey olduğuna vurgu yaparak, “bu günlerde bir arada olmak, İzmir Marşı’nı dinlemek, bayrağımızın sallandığını görmek, Atatürk’ü görmek ve ‘Ne Mutlu Türk’üm’ diye bağırmak insana bu özel günlerde, sıkıntılı olduğu günlerde ruhunu rahatlatan, yüreklendiren, cesaretlendiren en önemli öğe olarak bakıyorum. Sayın başkan sözleşmeli öğretmen meselesini kaldır başkan, yeni öğretmen atamaları olsun, bunu bekliyoruz sizden. Biz de desteğiz. Siyasi parti benim için önemli değil, benim için; Atatürk diyen, yüreği Atatürk ile çarpan, bayrak diyen, ezan diyen, Cumhuriyet diyen herkes, hangi partide olursa olsun benim kardeşimdir, yol arkadaşımdır, siyaset arkadaşımdır. Hele hele ‘Ne mutlu Türküm’ diye bağırıyorsa o benim canım ciğerimdir.”ifadelerine yer verdi.

GEYLAN, “BUGÜN YÜZ BİNLERLE İFADE EDİLİYORUZ”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ise birlik beraberlikleri sayesinde kısa süre içinde hızla büyüdüklerini dile getirdi ve “20 kişiydik o zamanlar belki ama hem Ereğli’de hem Türkiye genelinde artık salonlara sığmıyoruz. Yüz binlerle ifade ediliyoruz. 2002’de Türkiye genelinde üye sayımız 125 bindi. Bugün 310 bine yakın net artış sağlamışız. Bu hepimiz adına gurur verici. Ereğli’de bir gün demediniz ki; bize üye olursanız sizi müdür yaparız, bize üye olursan müdür yardımcısı olursun demediniz, hiç kimseye teklifte bulunmadınız, hiç kimseyi tehdit etmediniz. Alaplı’da bir 4c’li üyemiz, Zonguldak’ta yanıma gelmişti, kendisi kronik böbrek hastası, bu malum sendikanın ilçe başkanı kardeşimize diyor ki; ‘ Sen rahatsızlığından ötürü sık sık izin kullanmak zorundasın, bize üye olursan izin sorunu yaşamazsın. Şu melanetsizliğe bakın, şu vicdansızlığa bakın. Bir insanın kronik rahatsızlığını istismar edebilecek kadar düştüler. Biz bunu yapmadık, siz bunu yapmadınız. Sadece siz işinizi adam gibi yaptınız ve 350 eğitim çalışanını, arkadaşınızı, meslektaşınızı ikna ettiniz, bu onurlu yolculuğa davet ettiniz. Hiç mütevazı olmayın, bu muazzam bir başarıdır. Her övgüye layık bir başarıdır.”diye konuştu.

Kahvaltı etkinliği konuşmaların ardından sohbet şeklinde devam etti.

Share
504 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ