logo

TÜTÜN VE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI’NA ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK VERİLECEK

Zonguldak Yeşilay Şube Başkanı Uzm. Dr. Fatih Akca, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin yeni faaliyetleri hakkında açıklamada bulundu.

Zonguldak Yeşilay Şube Başkanı Uzm.Dr.Fatih Akca, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin yeni faaliyetleri hakkında açıklamada bulundu.

Zonguldak Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM)’nin emin adımlarla hizmet ağını genişletmeye devam ettiğini belirten Akca, şu ifadelere yer verdi:

ÜCRETSİZ HİZMET

İlimizde kısa süre önce hizmete açılan Zonguldak YEDAM alkol ve madde bağımlılarına verdiği hizmete ek olarak tütün bağımlılığı ve internet-akıllı telefon bağımlılığı konusunda ücretsiz psikososyal danışmanlık vermeye başladı. Alkol, madde ve tütün bağımlılığı konusunda 16 yaşın üzerindeki kişilere hizmet veren merkezde, internet-akıllı telefon bağımlığı konusunda 14 yaşından büyükler ücretsiz hizmet alabileceklerdir. 14 yaşından küçük çocuklar için ise ailelerine ücretsiz psikososyal danışmanlık hizmeti verilecektir. Çağımızın en önemli problemlerinden biri olan internet-akıllı telefon bağımlılığı konusunda artık ailelerimiz ve çocuklarımız yalnız değil. Ayrıca tütün bağımlılığı konusunda da konusunda uzman klinik psikologlarımız tütün bağımlılığından kurtulmak isteyen vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet sunacaktır. Hizmet almak isteyen vatandaşlarımız Zonguldak YEDAM başvuruları için 444 79 75 numaralı danışma hattını arayarak ya da Mithatpaşa Mahallesi Maliye Caddesi No:1 Zonguldak/Merkez adresindeki merkezimizi ziyaret ederek bilgi alabilirler”

Share
316 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ