logo

UĞUR MUMCU, SEDEF KABAŞ’IN SÖYLEŞİSİ İLE ANILACAK

  • Araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu, hain bir saldırı sonucu katledilmesinin 31. yılında Zonguldak’ta ‘Gazeteci Yazar Sedef Kabaş’ın katılacağı “Geleceğe Bakış “konulu söyleşi ile anılacak.

Çağdaş Gazeteciler Derneği(ÇGD) Zonguldak Şube Başkanı Ali Ayaroğlu, Araştırmacı Yazar Uğur Mumcu’yu anmak için, Gazeteci Yazar Sedef Kabaş’ın katılacağı “Geleceğe Bakış“ konulu söyleşi ve imza günü gerçekleştirileceğini açıkladı.

Ayaroğlu, 24 Ocak Çarşamba günü yapılacak olan ve tüm Zonguldak halkını davet ettiği etkinlikle ilgili şöyle dedi:

“Bundan 31 yıl önce 24 Ocak 1993 tarihinde, Ankara’da uğradığı hain bir bombalı saldırı sonucu katledilen araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu bir kez daha özlem ve saygıyla anıyoruz. Çağdaş Gazeteciler Derneği üyesi olan Demokrasi şehidimiz Uğur Mumcu için ilk, saat 17.30’da Atatürk anıtına karanfiller bırakılacak ve Zonguldak Demokrasi Platformu sözcüsü Erdoğan Kaymakçı basın açıklaması yapacak. Saat 18.00’de TMMOB Maden Mühendisleri Odası Lokali’nde Gazeteci, yazar, haber sunucusu, TV programcısı, iletişim ve siyaset bilimci, eğitmen ve danışman Sedef Kabaş’ın katılacağı “Geleceğe Bakış“ konulu söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşi sonrası Sedef Kabaş okurlarıyla yeni buluşan “Yandığın Ateş Yoluna Işık Olur” adlı eserini imzalayacak. Tüm Zonguldaklıları Çarşamba günü yapılacak etkinliğe bekliyoruz.”

Paylaşın:
322 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ