logo

UKRAYNA’DAN GEMİYLE GELEN 34 TIR ŞOFÖRÜ KARANTİNADA

Ukrayna’dan Zonguldak limanına gelen kuru yük gemisindeki 34 Türk tır şoförü, Koronavirüs önlemleri kapsamında 14 günlük gözlem altına alındı.

Ukrayna’nın Chornomorsk limanından dün sabah 19.40 sıralarında yola çıkan Cenk Y adlı kuru yük gemisi bugün 20.00 sıralarında Zonguldak Limanı’na yanaştı. 34 Türk tır şoförünün bulunduğu gemi limana yanaştıktan sonra limanda Koronavirüs önlemleri kapsamında geniş kapsamlı çalışmalar başlatıldı. 34 kişi için 14 günlük karantina amaçlı gözlem süreci başlatıldı.

YURTLARA YERLEŞTİRDİLER

AFAD koordinesinde tır parkında özel donanımlı kıyafetlerle dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirildi. Polis ekipleri de liman giriş ve çıkışlarında geniş güvenlik önlemleri aldı. Gemiden indirilen tırlar tek tek dezenfekte edildi. Valilik, UMKE, AFAD, Gümrük ve Muhafaza Müdürlüğü ve polis ekipleri, limana getirilen servisler ile 34 kişiyi Zonguldak’taki KYK’ya ait yurda yerleştirdi.
Yurt çevresinde de geniş güvenlik önlemleri alındı. Gözlem altına alınanlara sosyolog ve psikologların destek sunacağı öğrenildi. (iha)

Etiketler:
Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ