logo

UYUŞTURUCU KULLANICISI VE KABLO HIRSIZLARI YAKALANDI

Zonguldak’ta Jandarma ekiplerinin ayrı ayrı düzenlediği operasyonlarda Beycuma’da uyuşturucu madde ele geçirildi, Kozlu’da ise kablo hırsızlığı şüphelileri yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Zonguldak’ta Jandarma ekipleri, ayrı ayrı düzenlediği operasyonlarda uyuşturucu kullandığı tespit edilen şahsı ve kablo hırsızlığı şüphelilerini yakaladı.

KUBAR ESRAR BULUNDURMAKTAN VE KURALLARI İHLALDEN İŞLEM YAPILDI

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde Beycuma Beldesinde E.Ö. (44) isimli şahsın uyuşturucu madde bulundurduğu ve kullandığı tespit edildi. E.Ö. isimli şahıs motosikleti ile seyir halinde iken durduruldu. Adli makamlardan alınan arama kararı ile şahsın üzerinde yapılan aramada kullanıma hazır vaziyette kubar esrar maddesi olduğu değerlendirilen madde yakalandı. Ekipler olayla ilgili adli işlem başlattı. Ayrıca sürücüye Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma suçundan adli işlem, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesi gereği sokağa çıkma kısıtlaması ihlali ve Maske takma kuralı ihlalinden idari yaptırım uygulandı.

KABLO HIRSIZLIĞI ŞÜPHELİLERİ YARGIYA TESLİM EDİLDİ

Zonguldak’ta ayrı bir operasyonda 600 kilogram bakır kablonun çalınmasının ardından jandarma ekiplerinin yaptığı araştırmada 5 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

Kozlu İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahası olan Ilıksu bölgesindeki bir enerji firmasına ait depodan 600 kilogram bakır kablo çalındığı tespit edildi. Olay ile ilgili olarak İl Jandarma Komutanlığınca yapılan detaylı çalışmalar neticesinde, olayın asıl faili olan T.K. isimli şahıs tespit edildi. Ardından yapılan fiziki ve teknik çalışmalar sonucunda hırsızlık olayını T.K. isimli şahıs ile birlikte gerçekleştiren S.K., Y.D., D.Ö. ve B.K. isimli 4 şahıs daha belirlendi. Araştırmalar esnasında, tespit edilen şahısların aynı bölgede 30 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen kablo hırsızlığı ve işyeri tarafından tespit edilememiş olan Aralık ayında meydana gelen 2 hırsızlık olayının daha faili oldukları belirlendi. Yakalanan şüpheliler Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak sevk edildi.

Öte yandan Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca bölgedeki kablo hırsızlığı olaylarının önlenmesi ve meydana gelen hırsızlık olaylarının faillerinin yakalanması çalışması kapsamında, Alaplı ve Kdz. Ereğli ilçelerinde 2019-2020 yıllarında bin 300 kilogram bakır kablonun çalındığı toplam 9 faili meçhul hırsızlık olayının faili 5 şahıs Jandarma Dedektifleri (JASAT), İstihbarat ve Asayiş ekiplerinin titiz çalışmaları sonucu yakalanarak adli makamlara teslim edildi.

Etiketler:
Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ