logo

VALİ TUTULMAZ; SANAYİ, TURİZM VE SOSYAL KALKINMAYA ODAKLANACAK

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, BAKKA ziyaretinde önümüzdeki dönemde sanayi, turizm ve sosyal kalkınma odaklı projeleri çok yakından takip edeceğini söyledi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz ve ajans bünyesinde bulunan Zonguldak yatırım destek ofisini ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında ajans birim başkanlarıyla ve Zonguldak yatırım destek ofisi sorumlusu ile de bir araya gelen Vali Tutulmaz, Genel Sekreter Oflaz’dan TR81 Batı Karadeniz Bölgesi, Zonguldak, Ajans çalışmaları, Zonguldak özelinde yürütülen proje ve faaliyetler ile Zonguldak’ın yatırım ortamına ilişkin önemli konularda brifing aldı.

Genel Sekreter Oflaz tarafından gerçekleştirilen sunumda, Batı Karadeniz Bölgesi’nin ve Zonguldak’ın sosyo-ekonomik gelişmişlik durumu, temel istatistiki göstergeler ile yatırım ortamına ilişkin bilgiler yer aldı.  Sunumda ayrıca bölgenin sanayi alanları, sektörel yapısı, ticaret ve lojistik olanakları aktarılarak bölgenin Ar-Ge ve inovasyon ekosisteminin geliştirilmesine yönelik çalışmalara vurgu yapıldı. 

Ajans koordinasyonunda gerçekleştirilen ve ajansın desteklediği tüm projelerin detaylarıyla görüşüldüğü brifingin  ardından bölgede ve Zonguldak’ta yürütülen ve planlanan proje ve faaliyetler konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Ajans tarafından gerçekleştirilen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tutulmaz, önümüzdeki dönemde sanayi, turizm ve sosyal kalkınma odağında gerçekleştirilecek çalışmaları çok yakından takip edeceğini söyledi.

Etiketler: » »
Share
289 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ