logo

VALİLİKTEN ‘SICAK HAVA DALGASI’ UYARISI

Zonguldak valiliği hafta sonunda oluşacak aşırı sıcak hava dalgasına karşı meteorolojik uyarıda bulunarak, vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Zonguldak valiliği Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi kaynağına dayanarak meteorolojik uyarıda bulundu. Valililiğin 15 Mayıs ve 19 Mayıs tarih aralığı için geçerli uyarısında şu ifadeleri kullandı.

MEVSİM NORMALLERİNİN 9-13 DERECE ÜZERİNDE OLABİLİR

“Bu hafta sonu Cuma gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak yurdumuzun batı bölgelerinde mevsim normallerinin 9 ile 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir.

DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUNMALI

vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıklarını bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli omaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir.”

65 YAŞ ÜSTÜ DIŞARIYA ÇIKACAK

Öte yandan, 16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde yine sokağa çıkma sınırlandırılması var ve 65 yaş üstü vatandaşlar, 17 Mayıs Pazar günü 11.00-15.00 arasında sokağa çıkma izinlerini kullanacak. Bu durumda aşırı sıcağa ve olumsuzluklara karşı, Kdz. Ereğli sahil kesiminde ambulans gibi acil sağlık önlemleri alınmalı.

Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ