logo

VATANDAŞLARA MASKE VE SOSYAL MESAFE UYARISI

Zonguldak’ta polis ve zabıta ekipleri, maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralları konusunda vatandaşları uyardı. Zonguldak Valiliği de sosyal medya hesabından il genelinde, dışarıya çıkıldığında maske takmayan vatandaşlara 900 TL idari yaptırım cezası uygulanacağını kaydetti.

Çin’de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs tedbirleri Zonguldak’ta da uygulanıyor. Maskesiz sokağa çıkma yasağının yanı sıra sosyal mesafe kuralına da uyulması konusunda vatandaşlar sık sık uyarılıyor. Banka önü ve cadde üzerinde sosyal mesafe uyarıları sürdürülüyor.

Öte yandan Zonguldak Valiliğince, sosyal medya hesabından maske kullanımı hatırlatıldı. Yapılan uyarıda, “İlimiz genelinde maske takmak zorunludur. Covid-19 tedbirleri kapsamında ilimiz genelinde dışarıya çıkıldığında maske takmayan vatandaşlarımıza 900 TL idari yaptırım cezası uygulanacaktır” paylaşımında bulunuldu.

Yine Kdz. Ereğli Kaymakamlığı da yazılı bir bildiri ile İlçe merkezi, belde ve köylerde dışarı çıkıldığında maske takma zorunluluğunun devam ettiğini ve kurallara uymayanlara (900,00- TL) idari yaptırım cezası uygulanacağını kaydetti.

Share
230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ