logo

VERGİ DAİRESİNDE KOVİD-19’A KARŞI ETKİN MÜCADELE

Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, Gelir İdaresi Başkanlığının yeni koronavirüs hastalığı (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan yeni önlem kararlarının dairelerinde de uygulandığını bildirdi.  

Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, yeni koronavirüs hastalığı (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığının vergi uygulamaları konusunda aldığı tedbirleri açıkladı.  

Gövce, daha önce alınan gerekli hijyenik tedbirlerin yanında 20.03.2020 tarihi itibariyle vergi uygulamaları ile ilgili alınan tedbirlerin de Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürlüğünde de uygulanmaya başlandığı bildirdi.

Öncelik internetten, olmazsa dairede bizzat…

Yapılması gereken tüm işlemlerin alınan tedbirler çerçevesinde en kısa sürede tamamlanacağını, İnternet Vergi Dairesi www.ivd.gib.gov.tr veya www.gib.gov.tr sitelerinden işlemlerini yapamayan ve vergi dairesine gelen mükelleflerin kapıda bekletilerek, görevli memur tarafından işlemlerin  sonuçlandırıldığını belirten Gövce, “insan sağlığı için önem arz eden tedbirlerin uygulanmasında vatandaşlarımızın sağduyulu ve anlayışlı davranmaları kamu hizmeti sunma sürecini daha kaliteli hale getirecektir.” dedi.

Gövce açıklamasını şöyle sürdürdü:   

Yeni koronavirüs hastalığı (Kovid-19) ile mücadele kapsamında uzmanların yaptığı tavsiyeler, değerlendirmeler ve analizler çerçevesinde zorunlu durum olmadıkça vatandaşlarımızın kalabalık ortamlarda bulunmaması önem arz ettiğinden,

10/04/2020 tarihine kadar vergi dairesine verilmesi gereken tüm dilekçelerin İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden elektronik ortamda verilmesi ya da posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. 

  1. 10/04/2020 tarihine kadar gayrimenkul sermaye iradı, menkul sermaye iradı, ücret ile diğer kazanç ve iratlar için sadece Hazır Beyan Sistemi üzerinden beyannameler verilecektir.  3- Kredi kartı ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödenebilen vergi, harç ve idari para cezası ile değerli kağıt bedellerine ilişkin ödemeler 10/04/2020 tarihine kadar vergi dairesi vezneleri yerine İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla yapılacaktır.
  2. Kurumlar vergisi mükelleflerinin vergi ödemeleri vergi dairelerinin vezneleri yerine alternatif ödeme kanalları (İnteraktif Vergi Dairesi, anlaşmalı bankalar ve PTT) kullanmak suretiyle gerçekleştirilecektir.
  3. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler, potansiyel vergi kimlik numarası taleplerini İnteraktif Vergi Dairesi’nin web (ivd.gib.gov.tr) uygulaması üzerinden gerçekleştirecek ve potansiyel vergi kimlik numarası elektronik ortamda oluşturularak kendilerine tevsik edici resmi belge söz konusu uygulama üzerinden sunulacaktır. 

Evinizden Çıkmadan Her Türlü Vergisel  İşleminiz İçin Aşağıdaki İletişim Kanallarından Yardım Alabilirsiniz

Vergi İletişim Merkezi : 189                                    

Kdz Ereğli Vergi Dairesi Müdürlüğü 

Tel: 0(372) 323 74 96            Fax: 0(372) 316 96 87                    e-mail : ereglivd@gelirler.gov.tr

Ayrıca Sağlık Bakanlığının Yayınladığı Korunma Kurallarını Dikkate Alalım.

İnsan Hayatının Her Şeyin Üstünde Olduğunu Unutmayalım.

Etiketler: » »
Share
644 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ