logo

VETERANLAR’DAN SESLİ’NİN İFTARINA YOĞUN İLGİ

  • İyi Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli’nin kuzeni ve seçim kampanyası yürütücüsü Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, Veteranlar Futbolcularına iftar programı düzenledi.

Düzenlenen iftar programında Beden Eğitimi Hocası aynı zamanda Veteranlar oyuncusu İlker Bozkurt’unda doğum gününü kutlandı. Ekip arkadaşları ile beraber göreve geldiklerinde Kdz. Ereğli’de ki saha sorununu çözeceklerini belirten Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, belediyenin ağlama makamı değil, çözüm makamı olduğunu söyledi.

“Belediye makamı ağlama makamı değil, çözüm makamı”

Veteranlar futbolcularına spor ile ilgili projelerini aktaran Sesli, katılım sağlayanlara teşekkeür ettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Biz futbolu resmiyette bırakmış ama futbola devam eden insanlarız. Biz futbolu bırakmayız. Onun için veteranlar diye bir lig kurulmuş, çok güzel bir organizasyon. Ereğli’den de çok iyi takımlar var. Eski futbolcular bir araya gelmiş oluyoruz. Bunları yaparken en büyük sıkıntımız saha. Lanet olası sahadan bir türlü kurtulamadık. Eskiden Erdemir ve Beyçayırı vardı, yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulmadığımız sahaydı. Belediye başkanı olduktan sonra ilk yaptığım iş Beyçayırı stadını suni çime kavuşturmak oldu. Daha sonra da Erdemir yaptı. Ama ne hikmetse yine kurtulamadık bu sefer sahalar az gelmeye başladı. Takımlar çoğaldı. Bir baktık Beyçayırı stadında 5 tane takım var. Bölsen bölünmüyor. Ama biz bununla ilgili çalışma yaptık. Çözüm yok mu var. Belediye makamı ağlama makamı değil, çözüm makamı. Ekip arkadaşlarımla beraber göreve gelirsek, iki tane nizami ölçülerde saha yapıyoruz. İkisini de amatör takımları ve veteranlara vereceğiz, idmanlarını orada yapacaklar. Ayrıca Erdemir stadını da alıyoruz. Zeminini düzeltiyoruz, tribünü yaklaştırıyoruz asıl stadı oraya yapıyoruz. İdman içinde kemer alanında sit alanı denen yerde yapacağız. Ayrıca Beyçayırı stadının altına 500 araçlık otopark yapıyoruz. Bütün takımlara, soyunma odası veriyoruz. Çamaşarhanesi de olacak. Beyçayırı stadında soyunma odası, tuvaletleri duşları ayrı bir rezillik. Cezaevi alanına da spor kompleksi yapıyoruz. Yine altında otopark olacak. Yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortu, basket ve voleybol sahası da yapacağız. Ereğli’de o bölgede ki trafik sorununu da çözmüş oluyoruz. Amatör Spor Kulüplerine de maddi destek sağlayacağız. 180 bin nüfusumuz var. Ama takımımızda oynayan bir tane çocuğumuz var, onu da bu sene aldılar. herhâlde onu da mecbur olduğu için aldılar. Takımımızı ne olursa olsun profesyonel lige çıkartma mecburiyetindeyiz. Ama maalesef senelerdir 10 milyon, 20 milyon, 30 milyon derken limit kaçtı. Takımın ne zaman çıkacağı da belli değil. Çünkü yöneticilik yapanlar topa vurmamış insanlar. Futbolu bilenlerin yönettiği bir takımımız olacak. Hedefimiz önce 3 sonra 2. Ereğli’de potansiyel var, hem maddi, hem seyirci hem de sizin gibi futbolu bilen insanlar var. Geçen sene 50 yaş veteranları olarak Antalya’ya gittik. Sağdan soldan takımlar geldi. Orada hem 40, hem 50 yaş müsabakaları vardı. Gıpta ettiğimiz bir olay oldu. Iğdır’dan iki tane takım geldi. Bir otobüse binip gelmişler. İhtiyaçlarının tamamını bir holding karşılamış. Buradan bırakın masrafları bir araba bile alamıyorlar. Bizde ekip olarak göreve geldiğimizde yılda bir kere tüm masraflarını biz karşılayacağız.”

Paylaşın:
127 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ