logo

YAĞIŞLI HAVA VE KUVVETLİ RÜZGAR BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1 haftadır mevsim normallerinin üstünde sıcaklığın etkisinde olan Batı Karadeniz Bölgesinde yağışlı hava ve kuvvetli rüzgar beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan açıklamaya göre; Batı Karadeniz Bölgesinin 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Yapılan meteorolojik değerlendirme şöyle :

Ülkemizin Batı kesimlerinin 08.10.2020 Perşembe sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Cuma günü Batı Karadeniz ve Çankırı’da etkili olması bekleniyor. Yağışlı sistemle birlikte sıcaklıkların 8-10 derece düşeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden Perşembe ve Cuma günü Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı ve Kırıkkale’de kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Yağışlı sistemin Cuma günü Batı Karadeniz ve Çankırı’da yağışlara sebep olduktan sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Yeni yağışlı sistemle ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

Etiketler:
Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ