logo

“YARINLARIN İKTİDARINI BURADA GÖRDÜĞÜM İÇİN ADAYIM”

  • CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı ve 22 Aralık’ta gerçekleştirilecek kongrede başkan Adayı Dr. Eylem Ertuğrul, partililerin büyük desteğini alarak yaptığı adaylık açıklama konuşmasında, Atatürkçülük, partililik, yerlilik, aile bağları ve parti içi birleştiricilik ile iktidara karşı sert muhalefet vurguları yaptı.
  • Ertuğrul alkışlar arasında yaptığı konuşmasının son bölümünde, “Bu iktidar geldiği gibi gidecek, bu iktidar sona erecek, sona erecek çünkü; ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne inanıyorum, sizlere inanıyorum. Bir kardeşiniz olarak da yarınların iktidarını burada, bu salonda görüyorum.” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Dr. Eylem Ertuğrul, partisinin 22 Aralık’ta gerçekleştirilecek ilçe kongresinde aday olduğunu düzenlediği toplantı ile duyurdu.

14 Aralık Cumartesi günü ilçe teşkilat binasında düzenlenen toplantıda partililer salona sığmayınca Ertuğrul konuşmasını bina önünde balkona çıkarak yaptı. Yoğun katılımın gözlendiği toplantıda konuşan Ertuğrul, sözlerinin başında kendisini tanıttı. CHP’li bir aileden geldiğini hatırlatan Ertuğrul, kendisinin de örgütün il ve ilçe yönetim kurullarında görev yaptığını hatırlattı.

“PARTİMİZİ HAK ETTİĞİ YERLERE ULAŞTIRACAĞIZ”

Ertuğrul, son yerel seçimlerde elde edilen başarının kendileri için tekrar bir umut kaynağı olduğunu ve heyecanlarını arttırdığını belirterek, “Özellikle son günlerde iktidar partisi kendi içerisinde bölünmeler yaşamaya başlamış, iktidarın en önemli makamlarında görev almış olan kişiler birbirlerini yolsuzluklarla ve ihanetlerle suçlamaya başlamıştır. Arkadaşlar, iktidarın gemisi hızla su alıyor.  Geminin batışı engellenemeyecek duruma gelmiştir. Bu gemi dibe inecektir.  İnerken de beraberinde pekçok siyasi figürü beraberinde getirecektir. İktidarı ele geçirmek ve ülkemizi tekrar rayına oturtmak için uygun şartlar oluşmaktadır. Bu umutla, ülkemizin içinde bulunduğu bu gidişe bir dur demek, kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin hale getirmek için onurlu ve bir o kadar da zor bir yola çıktık. Partimizin köklü ve onurlu geçmişinden aldığımız güç ile ve ’geçmişi olmayanın geleceği olmaz’ anlayışıyla çıkmış olduğumuz bu yolda karşılaşacağımız engelleri aşmak için Atatürkün Gençliğe Hitabesi bizim için ana yol gösterici olacaktır. Mustafa Kemal’in izinde yürüyen, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin genç ve dinamik neferleri olarak diyoruz ki; bizler de bu demokratik yarışta tüm gücümüz ile var olacak ve partimizi hak ettiği yerlere ulaştıracağız. Çalışmalarımız boyunca bu zamana kadar bize yol göstermiş, örnek olmuş siyasi önderlerimizin fikirlerinden faydalandık ve faydalanmaya devam edeceğiz. Şunu da belirtmeliyim ki bu çalışmalarımızda geçmişe, parti içi yaşanmış olan çekişmelere takılı kalmayacağız. Çıkmış olduğumuz bu yolda, bize desteklerini esirgemeyen, burada olan veya olamayan tüm parti büyüklerimize teşekkürü bir borç bilirim.”dedi.

“TÜM PARTİLİLERİ KUCAKLAYAN BİR ÖRGÜT İNŞA ETMEK İÇİN ADAYIZ”

CHP ilçe başkanlığına neden aday olduğunu da dile getiren Ertuğrul, “Parti içindeki tüm kırgınlıkları gidermek için adayız. İçe dönük değil, dışa dönük bir siyaset üretmek için adayız. Tüm partililerimizi kucaklayan bir örgüt inşa etmek için adayız. Kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin ve önemli yerlere taşımak için adayız. Partimizi iktidar yapmak için adayız. Hak, hukuk, adalet için adayız. Değerli üyeler ve sevgili dostlar; saymış olduğum ve daha da sayabileceğim bu maddeler, benim ve ekibimin anayasasıdır, olmazsa olmaz ilkelerimizdir. Konuşmamın başından itibaren dile getirdiğim hedefleri gerçekleştirebilmek için, kadınlarımız ve gençlerimizi hak ettiği yere ulaştırabilmek için, bu bayrağı yılmadan, inatla, onurlu bir şekilde bu zamana kadar taşıyan ve taşımakta olan, partimizin değerli ve saygıdeğer büyüklerine, ileri gelenlerine çok önemli ve bir o kadar da tarihi bir görev düşmektedir. Bizler inanıyoruz ki. Cumhuriyet Halk Partisinin onurlu ve şerefli tarihinde katkısı olan değerli büyüklerimiz, bu tarihi ve bir o kadar da önemli görevden bir adım dahi geri durmayacaklardır. Çıkmış olduğumuz bu yolda, birer abi,  birer ablalık rolü üstleneceklerdir. Gereken tüm desteği, gereken tüm katkıyı sağlayacaklarından ve gerekli fedakarlıkları yapacaklarından şüphem yoktur. Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin yeniden umudu olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisine, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor.”ifadelerine yer verdi.

Ertuğrul, sık sık alkış aldığı sözlerini şöyle tamamladı:

“ENGELLERİ AŞIP KÖPRÜLER KURMAYA GELİYORUZ”

Sevgili partililer, sorumluluk  bizde, sorumluluk hepimizde . Bu sorumluluğu yerine getirmek zorundayız. Bugün bu saatten sonra hepimiz daha fazla çalışmak, daha fazla emek harcamak zorundayız. Daha da önemlisi ne biliyor musunuz sevgili dostlar; birbirimizi sevmek zorundayız, bu sevmek sözcüğünü kalbimize yerleştirmek zorundayız. Hiç kimseyi ama hiç kimseyi öteki olarak görmemeliyiz. Değerli dostlar; şöyle bir etrafımıza bakalım. Ne güzel bir mozaik. Ne güzel insanlar.   Ne dil, ne ırk, ne mezhep ayrımı yapmadık, yapmayacağız. Hani büyük usta Nazım Hikmet diyor ya; ‘yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe… İşte biz bunu başarabilmeliyiz  en önemlisi bu. Davamız koltuk davası asla değil, daha güçlü bir KDZ Ereğli CHP Örgütü hedefine inancımızla, inandığımız yoldaşlarımızla geliyoruz. Bu bağlamda, Cumhuriyet Halk Partisi’ne faydasının olacağını düşündüğünüz tüm proje ve önerilerinize de açık olduğumuzu canı gönülden belirtmek isterim. Değerli arkadaşlar; bu iktidar geldiği gibi gidecek, bu iktidar sona erecek. Sona erecek çünkü; ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne inanıyorum, sizlere inanıyorum. Bir kardeşiniz olarak da yarınların iktidarını burada, bu salonda görüyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor, 22 Aralık’ta gerçekleştirilecek kongremizin, öncelikle Türkiye’mize, daha sonra da Ereğli’mize yakışır bir kongre olacağını temenni ediyor, bu demokratik yarışta aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Biz geliyoruz, duvarları yıkmaya,  biz geliyoruz engelleri aşıp köprüler kurmaya…Yaşasın Altı ok,  Yaşasın Atatürk devrimleri,  Yaşasın sol,  yaşasın sosyal demokrasi, yaşasın hak, hukuk, adalet.  yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.”

Adaylık açıklamasında Ertuğrul’u eşi, çocukları ve anne-babası da yalnız bırakmadı.

Share
737 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ