logo

“YEREL MEDYANIN GÜCÜ DEMOKRASİNİN DE GÜCÜDÜR”

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen çalıştay öncesinde yerel medya mensupları ile bir araya geldiği toplantıda, “Bütün siyasi hayatım boyunca Türkiye’deki yerel medyanın yanında yer almaya gayret ettim. Çünkü şuna inanıyoruz. Yerel medyanın gücü ülkemizdeki demokrasinin de gücüdür.” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen ‘Yerel Medyanın Geleceği’ Çalıştayı öncesinde katılımcı medya mensupları ile bir araya geldi. AYD Başkanı Sinan Burhan’ın selamlama konuşmasının ardından katılımcılara seslenen Kurtulmuş, Türkiye’nin Ortadoğu politikasında izlediği yol ve terör tehlikesine dikkat çekerek “Türkiye, Ortadoğu’da oynanan oyunun farkındadır ve Ortadoğu’nun daha fazla bölünmesine ve parçalanmasına asla müsaade etmeyecektir.” dedi.

“Türkiye’nin medya, siyaset, iş, eğitim, kültür ve sanat dünyasının hep beraber olması lazım.”

Konuşmasında yeniden güçlü ve büyük Türkiye istikametinde önemli adımlar atıldığını belirten Kurtulmuş, “Türkiye çok şükür bir ivme yakalamıştır. Yeniden güçlü ve büyük Türkiye istikametinde önemli adımlar atılmaktadır. Bu adımlarını attığı için de zaten bazılarının bunlardan ne kadar rahatsızlık duyduğunu hep beraber görüyoruz. Biz içimizdeki farklılıklarımızı konuşuruz ve tartışırız. Siyaset ve düşünce farklılıklarımızı biz her zaman müzakere ederiz. Ama esas mesele Türkiye’nin milli meselelerini ve geleceğine ilişkin dik duruşumuz olunca, Türkiye’nin medya, siyaset, iş, eğitim, kültür ve sanat dünyasının hep beraber bir arada olması lazım. Türkiye uzunca bir süredir güney sınırındaki PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri ile mücadele etmektedir. Bu örgütler, sadece Suriye’nin ve Irak’ın toprak bütünlüğünü tehdit eden örgütler değil aynı zamanda bölgedeki halkların arasında kalıcı düşmanlık tohumlarını ekecek silahlı vekalet savaşlarının unsurlarıdır. Aynı zamanda bu örgütler, Türkiye’nin dirliğine ve birliğine, Türkiye’nin bekasına tehdit oluşturan önemli unsurlardır. Türkiye, PYD/YPG ve DEAŞ ile mücadele verdikçe müttefikimiz olduğunu zannettiğimiz bazı ülkeler terör örgütlerinin sözde temsilcilerini resmi makamlarında ağırlıyor. Onların askeri yetkilileri dahil olmak üzere bir takım temsilciler gelerek örgütlerin askeri kanat sorumlularıyla yan yana fotoğraf veriyor. Türkiye, Ortadoğu’da oynanan oyunun farkındadır ve Ortadoğu’nun daha fazla bölünmesine ve parçalanmasına asla müsaade etmeyecektir” dedi.

“Yerel medyanın yanında yer almaya gayret ettim”

Bütün siyasi hayatı boyunca Türkiye’deki yerel medyanın yanında yer olmaya gayret ettiğini dile getiren Kurtulmuş, “Bütün siyasi hayatım boyunca Türkiye’deki yerel medyanın yanında yer almaya gayret ettim. Çünkü şuna inanıyoruz. Yerel medyanın gücü ülkemizdeki demokrasinin de gücüdür. En zor zamanlarda, en zor virajlarda yerel medyanın neredeyse kahir ekseriyetinin sürekli milli iradeden, Türkiye’nin bağımsızlığından, demokrasinin güçlenmesinden yana olduğuna şahit olduk. Bundan dolayı hepinize Türkiye’nin geleceğinde önemli roller oynadığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu. (iha)

Kurtulmuş katıldığı toplantı ve yemek programı sonrası gazetecilerle toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Hayat Yayıncılık’tan Doğan Gönüllü’nün de katıldığı Çalıştay Programı, 23 Kasım Salı ve 24 Kasım Çarşamba günü farklı oturumlarla devam edecek.

Paylaşın:
567 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ