logo

ZABITA’DAN DEZENFEKTAN, MASKE VE KOLONYA DENETİMİ

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta ekiplerinin, dezenfektan, maske ve kolonya satışı yapan iş yerlerine fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdiği bildirildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre; ekiplerin yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınını önlemeye yönelik dezenfektan çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla temizlik ve dezenfekte çalışmaları kent genelinde devam ederken Belediye Zabıta ekipleri de fiyat denetimine çıktı. Zabıta ekipleri dezenfektan, maske ve kolonya satışı yapan marketlere, eczanelere ve medikalcilere yönelik fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi.

Özellikle kolonya, dezenfektan, maske, el sabunu ve genel temizlik maddelerine yönelik denetim yapan ekipler, fiyat etiketlerini inceledi. Zabıta ekipleri, iş yeri sahiplerine virüs haberlerinin ardından fiyatların artıp artmadığını sordu. Zabıta ekiplerinin denetiminde herhangi bir olumsuzluğa ve fiyat artışına rastlanmazken, iş yeri sahipleri de denetimlerin hem kendileri hem de vatandaşlar açısından son derece olumlu olduğunu belirttiler.

Zabıta ekiplerinin fahiş fiyatlara yönelik denetimleri devam edecek.

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ