logo

ZBEÜ 27. ULUSLARARASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

  • Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin (ZBEÜ), 27. Uluslararası Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri kapsamında düzenlediği açılış töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

ZBEÜ 15 Temmuz Şehitler Kampüsü Üç Şehit Mehmet Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan ZBEÜ 27. Uluslararası Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Etkinliklerinin açılış törenine Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ve Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, senato üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

100. YIL PASTASI KESİLDİ

Kilimli Atatürk Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde Spor Salonu önüne gelen Rektör Özölçer ve beraberindekiler, açılış kurdelesini kestikten sonra stantları gezdi. ZBEÜ’nün 100. yılının kutlandığı 2024 yılında gerçekleştirilen çok sayıda akademik, kültürel ve sanatsal etkinliğin üniversitenin bir asırlık tarihine yakışır biçimde gerçekleştirilmesi için büyük çaba gösterdiklerini ifade eden Rektör Özölçer, bu etkinliğin başta ZBEÜ öğrencileri olmak üzere tüm Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ailesi ve şehri için hayırlı olmasını temenni ettiğini belirtti. Sonrasında Devrek MYO Aşçılık Bölümü öğrencilerinin hazırladığı 100. yıl pastası kesildi.

DANS VE MÜZİK GÖSTERİLERİ İZLENDİ

Stantları ziyaret eden Rektör Özölçer, görevlilerle bir süre sohbet etti. Ardından Basketbol Sahası’nda Kilimli Atatürk Anadolu Lisesi Bando Takımı’nın icra ettiği bando gösterisi gerçekleştirildi. Sonrasında ZBEÜ uluslararası öğrencileri tarafından icra edilen Türkmenistan Türkü Dans Gösterisi ve Kazakistan Dombra Dinletisi, izleyenlerin büyük beğenisini topladı.  

ÜÇ GÜN SÜRECEK

27. Uluslararası Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Etkinliklerinin açılış töreni, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi yönetimi, senato üyeleri ve akademisyenlerinin toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

3 gün sürecek olan 27. Uluslararası Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri’nin ilk günü Kariyer Zirvesi kapsamında Kurucu Eğitmen & İş Yaşam Koçu Selmin Gök’ün katılacağı panel ve Eren Enerji İK Direktörü Emre Erden, Erdemir İK Direktörü Atilla Yelboğa ile TP-OTC İK Müdürü Zafer Demirkul’un söyleşisi; sanat sokağı etkinlikleri, DJ performansı, Güzel Sanatlar Fakültesi mezuniyet sergisi, Merkez Kampüs Tiyatro Topluluğu’nun düzenlediği Babaannem 100. Yaşında tiyatro gösterisi ve Dersu Uzala ile Tufandan Önce film gösterimleri ile devam edecek.

Paylaşın:
264 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ