logo

ZBEÜ’DEN İLK MARKA TESCİLİ: B-DISPATE

  • ZBEÜ, “B-Dispate / Black Diamond Space & Aerospace Team” ibareli markanın Türk Patent ve Marka Kurumundan onay almasıyla ilk markasına sahip oldu.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Teknoloji Transfer Ofisi Sınai Mülkiyet Hakları Birimi tarafından 22.02.2024 tarihinde Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurusu yapılan “B-Dispate / Black Diamond Space & Aerospace Team” ibareli marka, Marka Tescil Belgesi almaya hak kazandı.

Teknoloji Takımlarından B-Dispate takımının hazırladığı logo ve yazı içeren başvuru, 42. sınıftan tescile uygun görüldü. Hâlihazırda 6 patent tescili bulunan ZBEÜ’nün, Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurusu yapılan ve süreci devam etmekte olan 3 uluslararası ve 6 ulusal patent, 2 faydalı model ve 3 marka başvurusu bulunuyor.

Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ülke ekonomilerinin gelişmesinde yenilikçi yaklaşımların ve markalaşmanın büyük önem taşıdığını belirterek hak ihlallerinin önüne geçmek için fikirleri korumanın önemine değindi. Üniversite olarak sınai mülkiyet hakları konusuna hassasiyetle yaklaştıklarını, tescil sayılarının her geçen gün arttığını ve artmaya devam edeceğini ifade eden Rektör Özölçer, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin her alanda yetkin olduğunu vurguladı.

Paylaşın:
198 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ