logo

09 Kasım 2021

ZBEÜ’NÜN 12 PROJESİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin 12 projesi Bilim İnsanı Destek Programına TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/1 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

DÖRT BİN LİRAYA KADAR DESTEK VERİLECEK

ZBEÜ’den yapılan 21 proje başvurusundan 12 proje destek almaya hak kazandı. Destek kazanan öğrenciler, program kapsamında projelerini gerçekleştirmek için 4,000 TL’ye kadar destek alacak. Destek kazanan 2209 A programı projelerinden 4’ü Moleküler Biyoloji ve Genetik, 2’si Kimya, 1’i Okul Öncesi Öğretmenliği, 1’i Elektrik Elektronik Mühendisliği, 1’i Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık, 1’i İnşaat Mühendisliği, 1’i Biyoloji ve 1’i Tıp bölümü öğrencileri tarafından yapılan projelerden oluşuyor.

REKTÖR ÇUFALI ÖĞRENCİLERİ VE DANIŞMANLARINI KUTLADI

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı açıklamada programa başvuru yapan öğrencileri ve proje başvurularında danışmanlık yaparak öğrencilere destek olan bütün öğretim üyeleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 2022 yılı Mart-Nisan aylarında tekrar başvurulara açılması değerlendirilen 2209 A programında daha iyi neticeler alabilmek için şimdiden hazırlıklara başlanması gerektiğini ifade eden Rektör Çufalı; program ile ilgili bilgi veya destek talepleri için Teknoloji Transfer Ofisi ile (tto@beun.edu.tr) iletişime geçilebileceğini belirtti.

Etiketler:
Share
166 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ