logo

ZEYNEP HEMŞİRE SOKAK HAYVANLARINA BAĞIŞ ŞARTIYLA UZLAŞTI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Özel Echomar Hastanesinde çalışan Zeynep hemşire, hasta yakınının sözlü şiddetine maruz kalınca, şikayetçi olmaktan, sokak hayvanlarına mama yardımında bulunması şartıyla vazgeçerek uzlaştı.

Kdz Ereğli’de Özel Echomar Hastanesinde çalışan Hemşire Zeynep Kılıç, çalıştığı esnada hasta yakınının sözlü şiddetine maruz kaldı. Saldırı sonrasında Zeynep hemşire vatandaştan şikayetçi oldu.

Yaklaşık bir yıl önce başlayan adli süreç sonucunda Zeynep hemşire ile ismi açıklanmayan vatandaş arasında uzlaşma kararı çıktı. Çıkan uzlaşma kararında Zeynep hemşire kendisine sözlü şiddette bulunan vatandaştan bakıma muhtaç hayvanlara mama yardımında bulunması istedi. Bunun üzerine vatandaş Kdz Ereğli Gönülden Hayvan Sevenler Derneği’ne mama bağışı yaptı.

ZİYARETTE HÜZÜN VE SEVİNÇ BİR ARADA YAŞANDI

Kdz Ereğli Gönülden Hayvan Sevenler Derneği Başkanı Belgin Alcan ve üyeler örnek davranışından dolayı Zeynep hemşireyi çalıştığı hastanede ziyaret etti. Hastane Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu ve dernek yöneticilerinin de bulunduğu ziyarette çiçek ve teşekkür belgesini Zeynep hemşireye veren Belgin Alcan kendisine örnek davranışından teşekkür etti.
Kdz Ereğli Gönülden Hayvan Sevenler Derneği Başkanı Belgin Alcan, ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını, Zeynep hemşireye yapılan şiddetten dolayı üzgün olduklarını ifade etti. Alcan konuşmasında, “Yaşadığınız bu olaydan dolayı çok üzüldük. Ama bu olayı bu şekilde çevirmesini sokak hayvanlarına yönlendirmesi çok güzel bir duyarlılık. İnanılmaz bir ince fikir aslında. Biz ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyoruz. Böyle bir taleple geliyorlar bize. Biz size bu anlamda teşekkür etmek istedik. Hem bu farkındalığı da duyurmak yapılabiliyorsa diğer insanlara da örnek olması açısından teşekkür etmek istedik. Yaşadığı şiddet tabii ki çok üzücü. Şiddetin her türlüsü insana hayvana şiddete zaten karşıyız. Hiçbir canın başka bir can üzerinde şiddet uygulaması maddi manevi hiçbir şiddetin uygulanmaması. Ama bunu sokak hayvanlarına yararına çevirmiş olmasından dolayı kendisine tekrar çok teşekkür etmek istiyorum. Hazırladığımız teşekkür belgesini sunmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“FAYDAM OLMASINA SEVİNDİM”

Zeynep Kılıç ise böyle bir olaydan sonra hayvanlara faydası olmasından dolayı sevindiğini söyleyerek, “Faydam olmasına çok sevindim, kötü bir olay yaşadık. Bir hasta yakınının sözlü olarak şiddetine maruz kaldım ve adli süreç oluştu. Adli süreç sonucunda da uzlaştırma kararı çıktı. Beyefendiden de derneğe bağış yapmasını istenildi. Bağış karşılığında da kendileri bana teşekkür etmeye geldiler.” dedi.

Konuşmaların ardından dernek yöneticileri Zeynep hemşireye teşekkür belgesini takdim etti.

Etiketler:
Share
389 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ