logo

ZONGULDAK AŞILAMADA ÜLKE ORTALAMASINI GEÇTİ ANCAK!…

Türkiye çapında aşılama ortalamasını geçen Zonguldak’ta bayram dönüşü kent merkezinde yaşanan yoğunluk tedirgin ediyor. Kentte birinci ve ikinci doz olmak üzere 580 bin 511 doz aşı uygulaması gerçekleştirildi.

Dokuz günlük bayram tatilinin ardından vaka sayılarının ülke genelinde yeniden yükselişe geçmesi Zonguldak’ta da tedirginliğe neden oldu. 30 büyükşehir ile birlikte adı sıkça anılan Zonguldak’ta bir taraftan aşılama oranı da artış gösteriyor. Sarı tabloda yer alan Zonguldak’ta aşılama oranı yüzde 68,7 ile Türkiye oranı olan yüzde 64’ü aştı.

Sağlık Bakanlığı’nın 27 Temmuz verilerine göre 326 bin 569’u birinci doz, 218 bin 422’si ikinci doz olmak üzere toplamda 580 bin 511 doz aşı uygulaması yapıldı. Haftalık vaka sayılarına göre Zonguldak’ta vaka sayıları 10-16 Temmuz tarihleri arasında her 100 binde 26,29’a ulaştı.

Zonguldak Valiliği de vaka sayılarının arttığına dikkat çekerek, “Korona virüsle mücadele için lütfen rehavete kapılmayalım. En büyük gücümüz aşımızı mutlaka olalım. Maske, mesafe ve temizlik hepimiz için” uyarısında bulundu.

Etiketler: »
Share
192 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ