logo

ZONGULDAK-EREĞLİ, İZMİR DEPREMİ ACISINI PAYLAŞTI!

Zonguldak Valiliğinin talimatları ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığının organizasyonu ile İzmir depreminde mağdur olanlara gönderilmek üzere ilçede toplanan yardım malzemeleri 2 adet tıra yüklenerek gönderildi.

Zonguldak Valiliğinin talimatları ve Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun bizzat takibi ile İzmir depreminde mağdur olanlara gönderilmek üzere ilçede gıda kolisi ve kullanılmamış battaniye yardımı toplandı.

273 GIDA KOLİSİ, 174 BATTANİYE GÖNDERİLDİ

İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın koordinatörlüğünde toplanan yardım malzemeleri ile ilgili yapılan açıklamada, yardımların mağdur olanlara teslim edilmek üzere gönderildiği belirtildi. Açıklamada “Karadeniz Ereğli Belediyesi 200 Gıda kolisi bağışında bulunmak üzere, İlçe Jandarma Komutanlığı, Tat Metal, Ormanlı, Gülüç ve Kandilli Belde Belediyeleri, Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası, Şoförler Odası, ErBirlik Kooperatifi, Yazıcıoğlu Şirketler Grubu, Kepez Şehri Park Sitesi Apartman Sakinleri, Ereğlililer Derneği ve Hayırsever kişiler olmak üzere 273 adet Gıda Kolisi ve 174 adet Battaniye olmak üzere toplam 447 adet Ayni yardım toplanarak, 06.11.2020 tarihinde saat 17.30 da Ereğli lisesi önünden Valiliğimizce gönderilen 2 adet tıra yükleme yapılarak, İzmir deprem bölgesine gönderilmiştir.” denildi.

KARGOLAR ÜCRETSİZ TAŞIYACAK

Açıklamada, bundan sonra yapılacak olan ayni bağışların(kullanılmamış battaniyeler ve gıda kolileri), ilçede faaliyet gösteren Yurtiçi kargo ve Aras kargo tarafından ücretsiz olarak İzmir deprem bölgesine gönderilebileceği hatırlatılarak, “İzmir depremi için başlatılan yardım kampanyasına destek olan Kamu kurum ve kuruluşlarımıza, hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür eder, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olarak kurtulmuş olan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.” ifadeleri ile destekçilere teşekkür edildi.

GALERİ FOTOĞRAFLARI :

Etiketler:
Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ