logo

ZONGULDAK VE EREĞLİ’DE CUMA NAMAZI KILINACAK YERLER AÇIKLANDI

Zonguldak’ta Cuma namazı kılınacak yerler ile ilgili karar İl Hıfzıssıhha Meclisince açıklandı.

Zonguldak Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. Maddesi gereğince Vali Erdoğan Bektaş, başkanlığında toplandı. Buna göre evde izolasyonda olan kişiler, Cuma Namazı için ikametgahlarından ayrılmayacak.

65 yaş üstü ve sokağa çıkma kısıtlaması olanlar, Cuma Namazı için ikametgahlarından ayrılmayacak. Cuma cemaati 50’nin altında olan yerleşim yerlerinde kurallara uymak şartı ile yerleşim yerlerindeki cami bahçeleri veya uygun olan açık alanlarda Cuma Namazı kılınacak ve Cuma Namazı saatinde camiler kapalı olacak.

Cuma cemaati 50’nin üstünde olan yerlerde ilgili kurullarca belirlenen bölgelerde Cuma Namazı kılınabilecek ve Cuma Namazı saatinde camiler kapalı olacak. Namaza gelecek kişiler; abdestlerini evlerinde veya iş yerlerinde alacak, kendi seccadeleri ile maskeli olarak gelecek ve sosyal mesafe kurallarına uyacaklar. Camilerde abdest alınmasına izin verilmeyecek. Bu kapsamda; Cuma Namazı kılmak için Zonguldak İl Merkezinde yerler belirlendi. Cuma vaktinde İl Merkezinde de camiler ve WC’leri kapalı olacak,

Cuma namazı kılınabilecek yerler ise şöyle açıklandı:

“Liman alanı, Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi bahçesi, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız A.İ.H.L. bahçesi, Karaelmas İlkokulu bahçesi, Şehit Gökhan Esen İmam Hatip Lisesi bahçesi, Ontemmuz Mahallesi Bilal Habeşi cami avlusu, Inağzı Köksal Toptan İlköğretim Okulu bahçesi, Dilaver Mahallesi stat üstü otopark alanı, Asma İlkokulu bahçesi, Üniversite konukevi önü meydanı, Merkez Baştarla Mahallesi Rat-Site Cami avlusu.”

EREĞLİ’DE CUMA NAMAZI KILINACAK YERLER

Öte yandan Kdz. Ereğli’de ve bağlı beldelerinde de Cuma Namazı kılınacak yerler şöyle belirlendi:

“Ormanlı Beldesi, Ormanlı İlkokulu Bahçesi, Ormanlı Beldesi, Ormanlı ÇPL Bahçesi, Kandili Beldesi, Kandili Futbol Sahası, Gülüç Beldesi, Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu/Ortaokulu Bahçesi, Ereğli Lisesi Bahçesi, Atatürk Ortaokulu Bahçesi, Ereğli Anadolu Lisesi Bahçesi, Kepez İlkokulu Bahçesi, Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesi, İsmet İnönü Ortaokulu Bahçesi, Endüstri Meslek Lisesi Bahçesi, Fen Lisesi Bahçesi, Kışla Halı Sahası, Beyçayir Stadı, Erdemir Stadı, Çaylıoğlu Bölgesi, Şehit Madenciler İlkokulu Bahçesi, Kaptaş Bölgesi, Kurtlar Pazaryeri Alanı, Subaşı Bölgesi, Süleyman Demirel İlk/Ortaokulu Bahçesi, Çayırlı Bölgesi, Çayırlı Pazaryeri Alanı, Bayat Bölgesi, Bayat Ortaokulu Bahçesi”

Share
439 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ