logo

“ZONGULDAK’A TARIM VE ORMANCILIKTA MÜJDELERİMİZ OLACAK”

AK Parti Zonguldak İl teşkilatı ziyaretinde konuşan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, “Zonguldak, tarım ve ormancılık alanında önemli. Nasıl önemli, yüzde 59’u orman, yüzde 29’u tarım arazisi. Yüzde 85 oranında zengin bir ilimiz. Bu nedenle bizde bu bölgede yaşayan çiftçimize, ormancımıza nasıl katkı verebiliriz bunu düşünüyoruz.” diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Zonguldak ziyareti kapsamında Ak Parti İl teşkilatını ziyaret etti. Bolu önceki dönem Milletvekillerinden olan Fatih Metin, bölgeyi iyi tanıdığını hatırlatarak, Zonguldak’ı önemli bir şehir olduğunu söyledi.

“TARIM VE ORMANCILIK ALANINDA YENİ MÜJDELER OLACAK”

Çiftçilik ve ormancılık konularında il çapındaki incelemenin ardından yeni katkıların olacağı mesajını veren Metin, “Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Filyos Projesi geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşrifleriyle açıldı. Filyos Projesi o bölgede yıldız gibi parlayacak. Bu alanda Tarım ve Orman Bakanlığı olarak bölgeye neyi katabiliriz diye geldik. Tarım ve Orman Bakanımız da yakın zamanda Zonguldak’a gelecek. Zonguldak’a tarım ve ormancılık alanında inşallah size müjdelerimiz olacak. Zonguldak, tarım ve ormancılık alanında önemli. Nasıl önemli, yüzde 59’u orman, yüzde 29’u tarım arazisi. Yüzde 85 oranında zengin bir ilimiz. Bu nedenle bizde bu bölgede yaşayan çiftçimize, ormancımıza nasıl katkı verebiliriz bunu düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde fındık ve cevizde atılım dönemi olacak. Hayvancılıkta küçükbaş atılım dönemi olacak.” diye konuştu. (iha)

Etiketler:
Share
247 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ