logo

ZONGULDAK’TA AVUKAT FADİLE UYAN, ÇATALZEYTİN NOTERİ OLDU

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesinde uzun yıllardır Avukatlık yapan ve aynı zamanda TİMEF Hukuk Müşavirliğini üstlenen Avukat Fadile Uyan Çatalzeytin Noteri Oldu!

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesinde uzun yıllardır Avukatlık yapan ve aynı zamanda Tüm İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) ile Ünye Medya İletişim Derneği (ÜMİD)Hukuk Müşavirliğini üstlenen Avukat Fadile Uyan, Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesi Noterliği’ne atandı.

Aslen Hatay’lı olan ancak Zonguldak’ta ikamet eden Uyan, Kastamonu-Çatalzeytin Noterliği’ndeki görevine 10 Kasım 2020 Salı günü yemin ederek başladı.

Çatalzeytin Noteri Fadile Uyan, yeni görevi ile ilgili yaptığı ilk değerlendirmede, “Karadeniz’in güzel şehirlerinden olan Kastamonu’nun şirin ilçesi Çatalzeytin’de göreve başlamaktan dolayı mutluyum. Çatalzeytin’de güzel anılar biriktirmeyi umut ediyorum.” dedi. Uyan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde göreve balaması nedeni ile de “Türkiye Cumhuriyetimiz Kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyor, onun çalışkanlığı, bağımsızlığı öğütleyen tüm ilkelerine sahip çıkıyorum.” ifadelerini kullandı.

Fadile Uyan Kimdir?

1971 yılında Hatay ili İskenderun ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İskenderun’da derece ile bitirdi. 1987 yılında girdiği üniversite sınavında ilk tercihi olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1991 yılında dört yıllık eğitim veren Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyetinin hemen ardından Ankara Barosuna bağlı olarak avukatlık stajına başladı. 1992 yılında stajının sonunda yemin ederek Avukatlık Ruhsatını aldı.

1993 yılında T.C. Adalet Bakanlığı’na Noterlik mesleğini icra edebilmek için Avukatlık Ruhsatı ile birlikte müracaatta bulundu. Müracaatım üzerine bakanlığın yaptığı değerlendirme sonunda Noterlik görevine uygun bulundu. 1994 yılında Zonguldak ili Çaycuma ilçesinde Zonguldak Barosuna bağlı Serbest Avukat olarak kendi ofisini açtı. Avukatlık Mesleğinde 27 yılı geride bırakan Uyan, iki çocuk annesi.

Etiketler: »
Share
382 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ