logo

ZONGULDAK’TA SESSİZLİK HAKİM

Gece saatlerinden itibaren korona virüs tedbirleri kapsamında yürürlüğe güren sokağa çıkma yasağının ardından Zonguldak kent merkezinde sessizlik hakim oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından 12 Nisan 2020 saat 00.00’a kadar 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı getirildi. Gece saatlerinden itibaren yürürlüğe giren yasak kapsamında eczaneler, su dağıtım yerleri, fırınlar, veteriner merkezleri, sağlık merkezleri açık kalacak.

BAŞKAN ALAN AÇIKLADI

Yasağın geçerli olduğu Zonguldak da sessiz bir sabaha uyandı. Büyük bir sessizliğin hakim olduğu kentin en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi boş kaldı. Her gün vatandaşların fotoğraf çektirdiği ve kentin simgesi olan Madenci Anıtı başta olmak üzere bir çok noktada sokağa çıkma yasağı kapsamında sessizlik hakim oldu.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri ise kontrol noktalarında denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

  • Öte yandan, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, yasaklarla ilgili her türlü tedbirin alındığını ifade ederek, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı :

“Sağlık çalışanları kendi araçları ile ulaşım sağlayabilecekler. Aracı olmayanlar için Madenci Anıtı önünden servis hizmeti verilecektir. Fırınların kendi personelleri ile ekmek dağıtımı yapılacaktır. Birinci derece yakınlarının cenaze defin işlemlerini yapacaklar kapsam dışında. Tüm ağlık kuruluşları, eczaneler, fırınlar, PTT ve diğer kargo şirketleri açık olacak. Marketler kapalı olacak. Belirlenecek akaryakıt istasyonları açık olacak”

Etiketler: » »
Share
442 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ