logo

ZONGULDAK’TA ‘TURİZM KURULU’ OLUŞTURULACAK

Zonguldak ve bölgesinde turizm faaliyetlerini tanıtmak ve geliştirmek üzere; çalışma grubu ve turizm kurulu oluşturulmasına karar verildi.

Zonguldak ve çevresinin kültür- turizm alanında tanıtım  stratejinin oluşturulmasına yönelik 2. toplantı yapıldı.

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden verilen bilgiye göre; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA)’nda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, BAKKA Genel Sekreteri, İl Özel İdare Genel Sekreterliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile BAKKA uzmanları katılım sağladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı eski Tanıtma Genel Müdürü, Bakanlık müşaviri İrfan Önal ise çevrimiçi olarak katıldı.

MÜŞAVİR ÖNAL ÖNERİLERİNİ AKTARDI

Toplantıda, Zonguldak ve bölgesinde turizmin geliştirilmesi ve tanıtım çalışmalarının bütüncül bir stratejiyle ele alınmasının altı çizildi. Kendisi de Zonguldaklı olan ve turizm alanında önemli bilgi birikimi ve deneyime sahip olan İrfan Önal tarafından ilin ve bölgenin turizminin geliştirilmesine ve tanıtılmasına yönelik öneriler aktarıldı.

Strateji faaliyetleri kapsamında ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla bir çalışma grubu ve turizm kurulu oluşturulmasına karar verildi.

Etiketler: » »
Share
415 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ