logo

ALMAN HEYET; TERSANE, OSB VE TAT METAL ZİYARETLERİNDE…

Almanya’da maden makineleri üzerine üretim yapan Halbach-Braun şirketinin yöneticileri Kdz. Ereğli’de incelemelerde bulundu. Tersanaler, OSB ve TAT Metal fabrikasında yapılan incelemelere Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç da eşlik etti.

Almanya’da maden makineleri üzerine üretim yapan Halbach-Braun şirketinin yöneticileri yatırım amaçlı geldikleri Zonguldak programı kapsamında Kdz. Ereğli’de de incelemelerde bulundu.

Tersanaler, OSB ve TAT Metal fabrikasında yapılan inceleme gezisine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, Tat Metal Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu, Halbach-Braun firma sahibi Eberhard Braun ve firma yöneticileri katıldı.

ÇORUMLUOĞLU, “YATIRIM İÇİN HER İMKANI SUNMAYA HAZIRIZ”

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada; Almanya’dan gelen firma sahibi ve yöneticilerine ilçenin alt yapısını ve kapasitesini gösterdiklerini ifade etti ve “Şüphesiz ki Ereğli’deki sanayi belli bir noktaya geldi. Almanya’dan gelen firma da başarılı bir firma. Umut ediyoruz ki bu kapasiteler dahilinde Ereğli’de, Zonguldak’ta ve Türkiye’de yatırım yapma konusunda bizler kendilerine her türlü imkanı sunmaya açığız. Hem istihdam hem milli gelire katkı sağlamak için çalışmalarımız devam edecektir. Şuan için incelemeler yapıldı. Almanların genel yapısına bakıldığında iyi inceleyip ondan sonra karar veren bir millet. Ankara’da da temaslarda bulunacaklar. Bu görüşmelerden sonra da karar verilecektir” dedi.

Çorumluoğlu, ilçeye başka bir firmanın da gelerek incelemelerde bulunduğunu hatırlatarak,  istihdamı arttıracak ve işsizliği azaltacak yatırımların gelmesi noktasında çalışmaların devam ettiğini dile getirdi, bu yönde tüm yatırımcıları bölgeye davet etti.

BRAUN, “BÖLGEYE KATMA DEĞER VEREBİLMENİN PEŞİNDEYİZ”

Firma sahibi Eberhard Braun da ilçede devasa bir oluşumla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Herkes bir şeyler yapabilmek için burada. Bizler de bir şeyler yapabilmek için buradayız. Bu bölgeye katma değer verebilmenin peşindeyiz. Çok olumlu bir ziyaret oldu. Bir oluşum oluyor. Burada alt yapı var. Almanya’da ürettiğimiz makineleri burada da kolaylıkla yapabiliriz. Bir güç birliği oluşturarak geleceğe adım atmamız lazım. Bilgi ve üretim zenginliğimiz ile buradayız ve bunu olumlu icraata dönüştürmek zorundayız. Güçlü bir ortak bularak burada üretime geçeceğimize inanıyoruz.”ifadelerine yer verdi.

KARAKULAK, “DERNEK OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ise Alman firmasının Zonguldaklılara oldukça yakın olduğunu, Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nin geleneksel hale getirilen dayanışma gecesinde de Türkiye’den gelen konukların firmanın tesislerini gezdiğini hatırlattı. Karakulak, bölgeye bir çivi çakılması için dernek olarak üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirme gayretinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler: » » »
Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ