logo

DEMİRTAŞ “SAVAŞ ERDEM DİYALOGDAN YANA TAVIR SERGİLEDİ”

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’in Erdemir’de düzenlediği toplantıyı değerlendirirken ” OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, şehirle ilişkilerde sorunların büyütülmesinden değil, diyalogdan yana bir tavır sergiledi” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’in Erdemir’de düzenlediği toplantıyı gazetemize değerlendirdi.

Doğan Gönüllü’ye telefonla konuşan Demirtaş, ilgili toplantıda konuşmacıların söz alarak alanları ile ilgili sunumlarını yaptıklarını ve sorun-taleplerini OYAK/Erdemir yetkililerine ilettiklerini söyledi.

AMİRAL GEMİSİ VE LOKOMOTİF’ METAFORU!

Kendisininde söz alarak konuşma yaptığını belirten Demirtaş, Erdemir’in dahil olduğu Maden Metalürji Grubunun OYAK’ın Amiral Gemisi; Erdemir’in de Maden Metalurji Grubunun lokomotifi olduğunu söylediğini; açıkladı. Demirtaş ayrıca, Erdemir ve Ereğli’nin bir bütün olduğuna ve birlikte büyüdüklerine dikkat çekerek, “Erdemir’in Ereğli’ye her anlamda daha fazla katkı vermesi gerekir. “dediğini ve konuşmasında OYAK Grubunun Erdemir’e, ERMADEN’in de Kandilli /Hema’dan aldığı ocağa yatırım yapması talebini, istihdam ve ekonominin canlanması anlamında ilettiğini açıkladı.

OYAK DİYALOGDAN YANA”

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş son olarak “Toplantıda OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, şehirle ilişkilerde sorunların büyütülmesinden değil, diyalogdan yana bir tavır sergiledi” dedi.

  • Öte yandan Demirtaş, toplantının hemen ertsi gününde 3 Aralık sabah saatlerinde “EREĞLİ ERDEMİRSİZ, ERDEMİR DE EREĞLİSİZ OLMAZ!” başlığı ile yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere verdi:

OYAK Genel Müdürü  Sn. Süleyman Savaş Erdem’in davetiyle,  tüm Zonguldak Milletvekilleri, Ereğli sivil toplum örgütleri ve Ereğli’deki siyasi parti temsilcileri bir araya gelerek, OYAK Grubu iştiraki Erdemir ile Ereğli arasındaki sorunları, çözüm yollarını ve geleceği konuştuk.

Gecikmiş ama doğru bir adım atılmış ve  son derece yararlı bir toplantı olmuştur. OYAK Grubu 416 bin üyesi ve iştirakleriyle tamamlayıcı   emeklilik sisteminin Türkiye’deki en başarılı örneğidir. Yine OYAK Grubu, Türkiye ağır sanayisinin amiral gemisidir ve Erdemir de  Oyak grubunun lokomotifidir. Toplantıya katılıp düşüncelerini ifade eden herkes, son derece özgürce yapıcı bir üslupla görüşlerini ifade ettiler. Erdemir ile Ereğli arasındaki sorunlar ve gelecek; kavgayla değil, konuşarak çözülebileceği net bir şekilde anlaşıldı.

Ereğlimizin ve Zonguldakımızın en önemli sorunu işsizliktir, istihdamdır, ekonomik krizdir. Bu anlamda OYAK Grubu ilimize çok daha fazla yatırım yapmalı ve çok daha fazla Zonguldaklı  insanımızı istihdam etmeli, Ereğli ile ekonomik ilişkilerini çok daha fazla güçlendirmeli ve Ereğli’de çok daha fazla sosyal sorumluluk projelerine destek vermelidir. Ereğli ile Erdemir bir bütündür. Ereğli Erdemir’siz, Erdemir de Ereğli’siz olmaz. Bu anlamda,yapılan bu toplantı, umuyor ve diliyorum ki, Erdemir ( OYAK Grubu) ile Ereğli arasındaki yeni bir dönemin başlangıcı olur.

Bu toplantıyı  düzenleyerek bizleri davet eden başta   OYAK Grubu Genel Müdürü Sn. Süleyman Savaş Erdem ve Erdemir Genel Müdürü Sn. Salih Cem Oral’a,  Oyak ailesine, toplantıya katılan tüm sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

Share
874 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ