logo

EĞİTİM SEVDALISI OĞUZLAR : “AŞKLA VE HEYECANLA!”

  • Kdz. Ereğli’de Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Anaokulu resmi açılış töreninde konuşan hayırsever Nurdan Oğuz, “Bizler eğitime yapılan yatırımın en büyük iyilik ve görev olduğunu düşünerek, eğitim meşalesini kalbimizde yakarak yola çıktık” diye başladığı konuşmasını, “ilkokulun açılış kurdelesini kızımız Zeynep 8 yaşındayken beraber kesmiştik.. 32 yıl sonra bugün Anaokulu nun kurdelesini kesmek tekrar bize nasip olacak. Tabii büyük bir aşkla ve heyecanla…” ifadelerine yer verdi.
  • Törende konuşan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ise Orhan Oğuz’un fakülte binası sözü verdiğini duyurması üzerine, Vali Bektaş, duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Hayır ve hizmet herkese nasip olmaz, bakın yağmur bile alkışlıyor” dedi.

Kdz. Ereğli’de Eğitim Hayırseverleri Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz tarafından bir süre önce yapımı tamamlanan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Anaokulu için resmi açılış töreni yapıldı.

25 Aralık Çarşamba günü okulun bulunduğu Bağlık Mahallesinde Nurdan ve A. Orhan Oğuz’un ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine; Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, BEÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İl Genel Meclis Üyesi Hayrettin Kartal, Hayırsever İşadamı Akın Tatoğlu, TSO Başkanı Arslan Keleş, Erdemir Kurumsal İletişim Yöneticisi Pınar Elmas Adalı, Soroptimist Kulübü Başkanı Gülberk  Yalçın, CHP İlçe Yöneticisi Yeşim Özçelik, daire müdürleri, STK temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende Oğuz çiftinin Amerika’da yaşayan Kızları Zeynep Bilimer, damatları Evren Bilimer ve Torunları Leyle ile Aslan’da hazır bulundu.

YAPMAKLA KALMADILAR, YAŞATTILAR

Yağmurlu havaya rağmen yoğun katılım sağlanan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Sunuş konuşmasını yapan okul öğretmenlerinden Sultan Çivici, Oğuz çiftinin TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibi olduklarını hatırlatarak, hayırsever çiftin 32 yıl önce başladıkları ve kendi çabaları ile tamamladıkları ilkokul, ortaokul ve Anaokullarını sadece yapmakla kalmadıklarını ve her türlü ayrıntıları ile ilgilenerek yaşattıklarını da vurguladı.

GÜNAY HOCA MEZUN OLDUĞU OKULUN MÜDÜRÜ OLDU, DUYGULANDI

Okul müdürü Günay Çankırılı ise okulda verilen hizmetleri özetleyerek, Cumhuriyetin temel değerlerine uygun eğitim verildiğini söyledi ve “Atamızın söylediği gibi ‘Çocuklarımız geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Çocuklara gereken değeri verirseniz, ilgiyi, şefkati gösterirseniz, onlar da bir gökkuşağı edasıyla geleceği renklendireceklerdir.’ sözünü ilke edindik. Biz eğitimlerimizi sevgi içerisinde veriyoruz.”dedi. Çankırılı ayrıca kendisinin de Nurdan ev Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu mezunu olmaktan gurur duyduğunu söyleyerek alkışlandı.

NURDAN OĞUZ “EĞİTİM SEVDALISIYIZ”

Daha sonra kürsüye davet edilen Oğuz çifti adına konuşan Nurdan Oğuz, duygusal ifadeler kullanarak , “Bizler 32 yıl önce eğitime yapılan yatırımın en büyük iyilik ve görev olduğunu düşünerek , eğitim meşalesini kalbimizde yakarak yola çıktık. Eğitim sevdalısı olan eşim ve ben istedik ki, yaptırdığımız okullarımızda çocuklarımız başarılı olsunlar, iyi eğitim alsınlar, yaparak yaşayarak öğrensinler, bilgiye ulaşabilsinler . Vatanımıza ve milletimize faydalı, üretken, donanımlı, çağdaş ve söz sahibi bireyler olurken, ülkemizin adını ve bayrağını alsınlar, yükseltsinler. Ülkemizin gururu olsunlar.” dedi.

MUTLU TESADÜF!

Nurdan Oğuz ayrıca açılışta ailecek bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bizler 1987 yılında yaptırdığımız ilkokulun açılış kurdelesini kızımız Zeynep 8 yaşındayken beraber kesmiştik.. 32 yıl sonra bugün kızım Zeynep ve çok sevgili damadım Evren ve çocukları canım torunlarım Aslan ve Leyla’yla birlikte Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Anaokulu’nun kurdelesini kesmek tekrar bize nasip olacak. Tabi büyük bir aşkla ve heyecanla” diye konuştu.

BEKTAŞ, “HAYIR DA, HİZMET DE BİR NASİP İŞİ, HERKESE NASİP OLMUYOR”

Törende konuşan Vali Erdoğan Bektaş, Ereğli’de güzel bir eserin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi ve “Çok açılardan anlamlı bir işin içerisindeyiz. Bugün biraz hava soğuk olsa da bu güzellik içimizi ısıtıyor. Ereğli yine farkını ortaya koydu. Hayırseverleri üzerinden eğitime yaptığı katkılar, getirdiği açılımlarla Ereğli gerçekten bölgemizin parlayan bir yıldızı. O çerçevede de çocuklarımız eğitimde başarılı oluyorlar. Gittikleri her türlü yarışmadan başarılarla geri dönüyorlar. Bizim için de en büyük gurur, en büyük mutluluk işin o tarafı. Biz işimizi yapmaya çalışıyoruz, işi organize etmeye çalışıyoruz. Kaymakam Bey de anlattı; işte bakın burada hayırseverlerin adı yaşıyor. Ama bugüne kadar kim bilir kaç tane Vali, Kaymakam geldi geçti onları kimse hatırlamıyor. Sizi hep hatırlıyorlar. Demek ki gerçekten güzel bir şey bu iş. Kaymakam Beyin umudu, beklentisi var; ona herhalde kimsenin itirazı yoktur. Bakın yağmur da alkışlıyor. Teşekkür ediyoruz, Allah kabul eylesin, Allah nasip eylesin. Hayır da, hizmet de bir nasip işidir, herkese nasip olmuyor. Bunu hak etmek lazım. Bu işi Nurdan-Ahmet Orhan Oğuz çifti çok hak etmişler, sağ olsunlar neredeyse buraya bir Oğuz mahallesi kurmuşlar. Gerçekten güzel bir iş, her türlü sözün, övgünün üzerinde. Allah yollarını açık eylesin, gönüllerini ve huzurlarını bol eylesin. Çocuklarıyla, torunlarıyla mesut, bahtiyar uzun ömürler geçirmelerini diliyorum. Bu hizmetin oluşmasında tabi ki çok yönlü katkılar var. Kaymakam beyin çok emeği var, başka emekler var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ereğli’de bu güzellikleri yaşamaya devam etme umuduyla, dileğiyle hepinize saygılarımı, selamlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”ifadelerine yer verdi.

ÇORUMLUOĞLU, “TEMENNİM FAKÜLTENİN TEMELİNİ DE OĞUZ ÇİFTİ İLE BİRLİKTE ATMAK”

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu da; sözlerinin başında Orhan Oğuz’un kendisine karşılama sırasında söylediği ‘İnşallah bu açılışımız üniversite açılışımızla taçlanır’ ifadelerini hatırlatarak; “Bu cümleyi ben söyleyecektim. Ama şuanda nakledici kişi pozisyonunda olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Şüphesiz ki; Anaokul var, İlkokul var, Ortaokul var belki bunun tamamlanması bir Lise olabilir, ama şuanda şükürler olsun ki, hayırseverlerimiz ve devletimizin gücüyle ilçemizde Lise sorunumuz yok. Ama yıllara tarih olmak üzere benden önceki Kaymakamlarımızın da epey uğraştığı ve benim ilk geldiğim günden beri Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve hayırseverlerimiz ile uğraşmaktan büyük mutluluk duyduğum üniversite. Burada fakülteler inşaatının yapılması Ereğli için hepimizin en büyük hayalidir diye düşünüyorum. Bu bereketli, güzel hava diyeceğim; yağışa bakmayın önemli olan yüreklerimiz, biz Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çiftinin yüreklerinin ne kadar büyük olduğunu biliyoruz. Bu vesile ile bugün kendi çocukları, damatları ve torunlarıyla da burada bu açılış vesilesi ile tanışmış olduk. Bunlar birer vesile; bir hafta önce kızı, damadı ve torunları Newyork’da yaşarken bugün Ereğli’de. Neden? Çünkü Ereğli’de yetişmiş bir kişinin buralara olan bir borcunu ödemek bunlara aracılık etmek için burada. Biz ilçe kaymakamlığı olarak sadece bu ailemiz ile değil, diğer bütün hayırseverlerimiz ile beraber Ereğli’de farkındalık yaşatmaya, Ereğli’de hizmet sunmaya Sayın Valimiz ve değerli çalışma arkadaşlarımızla hazırız. Darısı ve temennim odur ki ışıl ışıl bir günde denizi gören bir yerde fakültelerin temelinin atıldığı bir ortamda Nurdan ve Orhan Oğuz ile birlikte harcı atmak ve kurdeleyi kesmek. Hayalim budur.”diye konuştu.

PLAKETLER VE HEDİYELER SUNULDU

Açılış töreni; karşılıklı  plaket ve hediye takdimi, kurdelenin kesilmesi, okulun gezilmesi ve anaokulu öğrencilerinin gösterilerini icra etmeleri ile son buldu.

OĞUZ ÇİFTİNİ CANLANDIRDILAR, ALKIŞ ALDILAR

Minik öğrencilerin Oğuz çiftini canlandırırken “İlkokul, Ortaokul ve Anaokulumz var, bir de üniversite yapalım” şeklindeki tiyatral gösterileri ve Atatürk temalı müzikli oyunları büyük beğeni toplayarak alkışlandı.

Kokteyl tarzında ikramlarında sunulduğu açılışın organizasyonunu TİM’S Ajans üstendi.

Etiketler:
Share
2610 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ