logo

ERDEMİR’DEN, ENGELSİZ YAŞAMA DESTEK

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 10 adet akülü sandalyenin Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ne teslim edildiği bildirildi.

Erdemir kaynaklarından alınan bilgiye göre; Engelli bireylerin hayata aktif katılımı için katkılarını uzun yıllardır sürdüren Erdemir, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 10 adet akülü sandalyeyi Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ne teslim etti.

Sandalyeler 1 Aralık’ta Dernek tarafından düzenlenen Dünya Engelliler Günü Yemeği’nde sahiplerine verildi.  Yemeğe Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, il ve ilçe protokolünün temsilcileri ve Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral katıldı. Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, Erdemir’in her zaman Fiziksel Engelliler Derneği’nin faaliyetlerine destek olduğunu belirterek Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a bir teşekkür plaketi sundu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde ise Erdemir Genel Müdürü ve yöneticileri engelli çalışanlarla bir öğle yemeğinde bir araya geldi.

Erdemir Ereğli’de uzun yıllardır engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak üzere katkı faaliyetlerini yürütüyor. 2017 yılından bu yana derneğin yıllık yemek bedelini karşılayan Erdemir, ayrıca servis aracında kullanılmak üzere mazot desteği sağlıyor ve ramazan ayında kumanya yardımı yapıyor.  Erdemir 2019 yılı içinde Kent Konseyi’nin Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinliğin de masraflarını üstlendi.

Share
427 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ