logo

ERDEMİRLİLER, KORONAYLA MÜCADELEYE ŞARKI İLE DİKKAT ÇEKTİ

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları(ERDEMİR) çalışanları, Koronavirüs önlemlerine rap şarkısıyla dikkat çekti.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını devam ediyor.

Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre yassı çelik üreticisi olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir), koronavirüs tedbirlerini üst düzeyde tutarak,  gerekli önlemleri titizlikle uygulamaya devam ediyor. Erdemir çalışanları da koronavirüse karşı sürdürülen bu mücadeleye maske, mesafe ve hijyenin önemine vurgu yapan bir şarkı hazırlayarak katkıda bulunuyor. Erdemirli çalışanlar, sözleri, müziği ve fikri kendilerine ait olan “Haydi Önce Maske, Mesafe! Çare Sende Dikkat Et Hijyene!” isimli şarkılarıyla koronavirüse savaş açıyor.

ÇELİKÇİLER BİRLİKTE BAŞARDI!

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 salgınının ilk gününden bu yana önlemlerini en üst seviyede uygulamaya devam eden Erdemir,  Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın pandemi sürecindeki tedbirleri doğrultusunda, çalışmalarına devam ediyor. Erdemir genelinde titizlikle uygulamalara devam edilirken Erdemir çalışanlarından oluşan ve kendilerine Koronaya İnat Çal adını veren ekip, “Haydi Önce Maske Mesafe, Çare Sende Dikkat Et Hijyene” şarkısıyla pandemiye karşı alınacak 3 temel önleme ilişkin duyarlılığı müziğin gücünden yararlanarak artırmayı hedefliyor. Erdemir çalışanlarından oluşan Koronaya İnat Çal ekibinde, şarkının ana melodisini, Çelikhane Müdürlüğünden Erdemir Steelist müzik grubunun da bas gitaristi Okan Aykan besteledi. Eğitim Müdürlüğünden Ayşegül OcaktanÖzgür Kaçar ve Ceyda Keleş; II. Sıcak Haddehane Müdürlüğü’nden Emrullah Eyi ve Elektrik Bakım Müdürlüğü’nden Cihangir Amca şarkı sözlerinin oluşturulması ve melodiye uyumu için birlikte çalıştı. Ana vokalde Emrullah Eyi görev alırken, nakaratı ise Sinter Hammadde ve Manipülasyon Müdürlüğü’nden Hamiyet Kılıç ve Satınalma Müdürü Volkan Kaya’nın kızı Dila Kaya seslendirdi.

BİLİNÇLENME HEDEFLENDİ

Erdemir çalışanlarının herkesin uygulaması gereken temel üç kurala ilişkin farkındalığı taze tutmak amacıyla ““Haydi Önce Maske Mesafe, Çare Sende Dikkat Et Hijyene” rap şarkısı ile maskenin doğru kullanımının, mesafe kuralına uymanın, kalabalık ortamlardan uzak durmanın ve hijyenin önemine dikkat çekiyor. Ayrıca şarkı ile Erdemir çalışanlarının aileleri başta olmak üzere Ereğli ve Zonguldak genelinde herkesin koronavirüse ve alınması gereken tedbirlere karşı bilinçlenmesi hedefleniyor.

Şarkıya Erdemir’de başarıyla uygulamaya alınmış örneklerin gösterildiği bir de klip hazırlandı. Klibi https://youtu.be/s_SV5TDDyl4 adresinden ve OYAK Maden Metalürji sosyal medya hesaplarından izleyebilirsiniz.

İLGİLİ PARÇAYI DİNLEMEK İÇİN GÖRSELİ TIKLAYINIZ:

Etiketler: »
Share
944 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ